شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - January 19 2019
کد خبر: ۳۲۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
سارا سندرز، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اظهار داشت، دونالد ترامپ از تلاش‌های چین و روسیه برای تصویب تحریم جدید شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی قدردانی کرده است.
 سارا سندرز، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پی تصویب شدن تحریم‌های جدید شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی اقدام به تشکر از چین و روسیه به سبب حمایتشان از تحریم‌ها کرده است.

سندرز گفت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اقدام شورای امنیت سازمان ملل در تصویب قطعنامه جدیدی که تحریم‌ها علیه کره شمالی را در پاسخ به آزمایش‌های موشکی اخیر این کشور افزایش می‌دهد، تحسین می‌کند. همچنین رئیس‌جمهور آمریکا قدردان همکاری چین و روسیه در عملی کردن تصویب این قطعنامه است. او به همکاری با هم‌پیمانان و شرکا برای افزایش فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی علیه کره شمالی به منظور پایان دادن به رفتارهای تهدیدآمیز و بی ثبات کننده این کشور ادامه خواهد داد.

روز شنبه شورای امنیت سازمان ملل اقدام به تصویب قطعنامه‌ای برای تشدید تحریم‌ها علیه کره شمالی کرده و به موجب آن واردات ذغال سنگ، آهن و سنگ آهن، سرب و محصولات دریایی را از سوی این کشور ممنوع اعلام کرد.

همچنین در چارچوب این تحریم‌ها اعضای سازمان ملل نمی‌توانند دست به پروژه‌های مشترک یا تاسیس نهادهای همکاری با افراد و نهادهای کره شمالی و افزایش تعداد کارگران کره شمالی در پروژه‌های فعال در خاک کشورشان بزنند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: