دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - July 23 2018
کد خبر: ۳۲۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
«ما دولتی مصلح هستیم چه در سیاست داخلی و چه سیاست خارجی؛ ما صلح را بر جنگ ترجیح می‌دهیم و همیشه آماده دفاع از ملت خود هستیم؛ ما پشتیبان نیروهای مسلح خود هسیم اما بزرگترین صلاح ما رای ملت ماست که بیش از ۴۲ میلیون رای در صندوق دارد هرگز در بن بست قرار نمیگیرد.»
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن روحانی در مراسم تحلیف دوازدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران در مجلس شورای اسلامی، برای پاسداری از اسلام و قانون اساسی و پشتیبانی‏ از حق‏ و گسترش‏ عدالت‏ سوگند یاد کرد.
 
روحانی پس از ادای سوگند به بیان ایده ها و روش های خود در 4 سا ل ریاست جمهوری دوازدهم پرداخت. 
 
گزیده سخنان روحانی  را در ادامه می خوانید:
 
در آغاز سخن یاد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و همه شهدای عزیز و جانبازان و آزادگان سرافراز را گرامی میدارم و در برابر عظمت آنان سر تعظیم فرود می آورم که عزت و شرف امروز ما مرهون رشادت‌های آن عزیزان است.
اکنون قریب به ۴۰ سال از استقرار اسلامیت و جمهوریت می‌گذرد و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود و عالی ترین مقام اجرایی کشور با رای مستقیم تک تک شهروندان انتخاب می‌شود؛ مردم آگاه و هوشیار ایران به خلق حماسه اردیبهشت بار دیکر با ما به روشنی سخن گفتند و نظرات خود را صراحت اعلام کردند.
منتخب باید به درستی بداند چه عهدی با مردم دارد که باید تا پایان به برنامه خود وفادار باشد؛ گرچه مسئولین من برخواسته از آراء اکثریت  مردم است اما امروز به عنوان رییس جمهور مکلف به مصالح همه مردم هستم.
ما دولتی مصلح هستیم چه در سیاست داخلی و چه سیاست خارجی؛ ما صلح را بر جنگ ترجیح می‌دهیم و همیشه آماده دفاع از ملت خود هستیم؛ ما پشتیبان نیروهای مسلح خود هسیم اما بزرگترین صلاح ما رای ملت ماست که بیش از ۴۲ میلیون رای در صندوق دارد هرگز در بن بست قرار نمیگیرد.
دنیا بداند که در صورت نقض برجام از سوی کشورهای مقابل با برخورد یکپارچه دولت و ملت ما مواجه خواهد شد.
برنامه دولت دوازدهم بر اساس همان شعار انتخابات مبنی بر آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت است.  حل و فصل موضوع هسته ای و لغو قطع‌نامه های شورای امنیت  و لغو تحریم‌های ظالمانه در حوزه هسته ای از دستاوردهای دولت دوازدهم بوده است.
جمهوری اسلامی آغازگر نقض برجام نخواهد بود، اما در مقابل اقدامات آمریکا واکنش متناسب نشان خواهد داد. ما با نوآمدگان عالم سیاست کاری نداریم اما به کهنگان عالم سیاست می‌گوییم آنها که قصد پاره‌کردن برجام را دارند با این کار تومار سیاسی خود را پاره می‌کنند.
امروز روزگار رونمایی از مادر تحریم‌ها نیست بیایید از مادر مذاکرات رونمایی کنیم.قدرت‌های خارجی که تنها به فکر منافع خود هستند و با فروش چندمیلیاردی تسلیحات موجب ناامنی منطقه می‌شوند فقط به دنبال متشنج کردن فضا و ماهی‌گرفتن از آب گل‌آلود  هستند.
حل بحران‌های منطقه مثل سوریه و یمن جز با توقف جنگ و خشونت، رساندن کمک‌های انسانی و مذاکره سوری-سوری و یمنی-یمنی امکان‌پذیر نیست.
کشور ایران هیچگونه محدودیتی جهت همگرایی منطقه‌ای و بین‌المللی ندارد. ما دست دوستی به سمت همسایگان خود دراز می‌کنیم. تنها راه ریشه‌کن کردن تروریسم اعتماد به مردم و همکاری‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای می‌باشد.
 به میهمانان گرامی ایران عرض می‌نمایم که جمهوری اسلامی ایران که از امن‌ترین کشورها در منطقه و دارای نظامی مردم‌سالار به همراه موقعیت مناسب جغرافیایی همراه است آماده همکاری با کشورهای دوست و همسایگان است.

امیدوارم این مراسم و حضور شما رهبران و مسئولان عالی‌رتبه، آغازی دوباره جهان همکاری برای ثبات بیشتر در منطقه باشد.
منبع: فرارو
نام:
ایمیل:
* نظر: