شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - October 16 2021
کد خبر: ۳۲۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰
براساس نظرسنجی صورت گرفته از هزاران تن از یهودیان انگلیسی مشخص شد که یک سوم از آنها می‌گویند در دو سال گذشته به دلیل یهودستیزی به دنبال ترک کشورشان هستند.
این یافته‌ها بخشی از گزارشی است که امروز (یکشنبه) توسط کمپین ضد یهودستیزی منتشر شده و از بیش از ۱۰ هزار یهودی انگلیسی صورت گرفته است. این کمپین از ۲۰۱۵ فعالیت خود را آغاز کرده است.

از سال ۲۰۱۵، تنها ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که احساس خوشایندی در انگلیس دارند و ۱۷ درصد هم گفتند که در احساس خوبی ندارند.

همچنین از ۲۰۱۵، فقط ۳۹ درصد گفتند که از جانب مقام‌های قضایی انگلیس مشاهده کردند که افراد ضد یهود و آنهایی که دست به جرایم انزجاری می‌زنند، تحت پیگرد قرار گرفتند.

سه چهارم این افرادی که در این نظرسنجی شرکت داشتند گفتند که اخیرا احساس می‌کنند رخدادهای سیاسی بر خصومت علیه یهودیان افزوده است. از ۲۰۱۵، ۸۰ درصد از شرکت کنندگان گفتند که آنها بر این باورند که حزب کارگر حامی یهودستیزان است.

جامعه یهودیان انگلیس ۷۶۷ مورد حملات یهودستیزانه در نیمه نخست سال جاری میلادی ثبت کرده که بالاترین آمار در شش ماهه از زمان فعالیت این جامعه در سال ۱۹۸۴ است.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: