جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - December 03 2021
کد خبر: ۳۲۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵
استراتژیست سابق کاخ سفید که به تازگی از این سمت کنار گذاشته شد، دولت ترامپ را از هم گسسته‌ترین دولت در تاریخ آمریکا توصیف کرد.
 استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ سفید در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست این اظهارات مطرح کرد. این استراتژیست ۶۳ ساله پس از خروج از کاخ سفید به پایگاه خبری بریتبارت بازگشت.

او شنبه گفت: هیچ دولتی در تاریخ آمریکا تا این حد درباره اهداف از درون مجزا و از هم گسسته نبوده است. دستورکار کمپین ترامپ با اولویت جمهوری‌خواهان سنتی اختلاف داشت. هم جمهوری‌خواهان و هم دموکرات‌ها باید روی مسائل مرتبط به طبقه کارگر متمرکز شوند.

بنن همچنین گفت، رهبری جمهوری‌خواهان یا باید طرح‌های ترامپ برای مالیات، مهاجرت،‌ تجارت و دیوار مرزی آمریکا – مکزیک را بپذیرد یا پایگاه ریاست جمهوری را از دست می‌دهد.

و گفت: اگر حزب جمهوری‌خواه در کنگره از طرح‌های ترامپ حمایت کند نه سایر قانونگذاران کنگره، یک خانواده بزرگ شاد تشکیل می‌شود. اما گمان نمی‌کنم این "شیرینی" در آینده نزدیک به دست آید.

این مقام به واشنگتن پست گفت، اختلاف جاری در کاخ سفید و در رهبری جمهوری‌خواهان کاملا انعکاس اختلافات این کشور نیست.

او افزود: این تنش‌ها در کاخ سفید اندکی متفاوت از تنش‌ها در این کشور است. همچنان یک کشور تفرقه‌زده داریم. پنجاه درصد از مردم از ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا حمایت نمی‌کنند. اکثر این مردم به هیچ طریقی از سیاست‌های او پشتیبانی نمی‌کنند.

رئیس‌جمهوری آمریکا در کمتر از ۲۴ ساعت بعد از برکناری مشاور ارشد کاخ سفید در پیامی در توئیتر نوشت: "من می‌خواهم از استیو بنن به خاطر خدماتش تشکر کنم. او در دوران رقابت‌ من با هیلاری کلینتون "کج و کوله" به کمپین انتخاباتی من آمد. این اتفاق بسیار خوب بود. ممنون."ش
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: