شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - October 16 2021
کد خبر: ۳۲۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
براساس یک گزارش جارد کوشنر، ‌داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بیشتر از هر کارمند و مقام دیگری در کاخ سفید برای دستیابی به اطلاعات محرمانه درخواست داده است.

کوشنر روزنامه واشنگتن پست گزارش داد: جارد کوشنر که در سوابق کاری‌اش مواردی اعم از مشارکت در فرایند صلح خاورمیانه تا مدرنیزه کردن فناوری در دولت فدرال دیده می‌شود بیش از هر کارمند و مقام دیگری در کاخ سفید که برای شورای امنیت ملی کار می‌کرده درخواست برای دسترسی اطلاعات داده است.

جارد کوشنر در سمت فعلی خود مجوز امنیتی دسترسی به اطلاعات فوق محرمانه در عالی‌ترین سطوح را دارد و به این ترتیب اجازه دارد که برخی از پنهانی‌ترین اسرار آمریکا را بداند و در عین حال به جلسات روزانه ریاست جمهوری دسترسی داشته باشد.

او یکی از ده‌ها مقام کاخ سفید است که در اولین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ با مجوزهای موقتی فعالیت می‌کرده و به گزارش واشنگتن پست مجوز امنیتی او در پی تغییراتی که جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید در فرایند مجوزها ایجاد کرده به خطر افتاده است.

در یک یادداشت که روز جمعه منتشر شد جان کلی اقدام به اعلام یکسری تغییرات در فرایند اعطای مجوزهای امنیتی کرده و این در حالی است که اخیرا مناقشه‌ای بر سر راب پورتر، یکی از کارمندان ارشد سابق که به سبب متهم شدن به سوءاستفاده‌های داخلی استعفا کرد، راه افتاده است.

کلی در این یادداشت نوشت: مردم آمریکا شایسته کارمندانی در کاخ سفید هستند که عالی‌ترین استانداردها را داشته باشند و به دقت گزینش شده باشند به ویژه کارمندانی که بسیار به رئیس‌جمهور نزدیک هستند و اطلاعات امنیت ملی حساسی در دسترس دارند. ما باید در این زمینه بهتر عمل کنیم و در آینده نیز اینگونه خواهیم بود. تغییراتی که کلی برای محدود کردن صدور مجوزهای امنیتی اعلام کرد ممکن است تبعاتی را برای کوشنر داشته باشد چراکه او بیشتر از یکسال پیش در حالی کارش را در کاخ سفید آغاز کرد که هنوز مجوز اصلی دریافت نکرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: