جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - December 03 2021
کد خبر: ۳۲۹۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
فرمانده کل ارتش با بیان اینکه معارف دفاع مقدس ما را از سختی‌ها و مشقات امروز و فردا سربلند بیرون خواهد آور، اظهار کرد: امروز هم کشور ما در جنگ با نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جهانخوار و جنگی با ویژگی‌های خاص و با سختی‌ها و ویژگی‌های خاص خود است.
امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در مراسم افتتاح دوره‌های معارف جنگ دانشجویان دانشکده‌های افسری ارتش، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد صیاد شیرازی به عنوان مبدع و مبتکر بنیانگذار دوره‌های پربرکت معارف جنگ، افزود: شهید صیاد شیرازی مردی بود که سال‌ها پیش با دوراندیشی و تدبیری که در عمق این انسان الهی وجود داشت به این تشخیص رسید که باید این سازوکار پربرکت را تاسیس کند تا معارف دفاع مقدس را به جوانان آینده منتقل شود. کاری که بارها و بارها توسط مقام معظم رهبری مورد تایید و تشویق و تاکید برای تعمیق و ادامه آن صورت گرفته است.

وی یادآور شد: در آموزه‌های دینی ما، سختی‌ها و راحتی‌ها به خودی خود نه خوب هستند و نه بد. بلکه این انسان‌ها و راه انسان‌هاست که تعیین می‌کند نتیجه این سختی‌ها و راحتی‌ها خوب یا بد باشد.

فرمانده کل ارتش با بیان این که «بعضی آدم‌ها، جوامع، ملت‌ها و کشورها در سختی‌ها و فشارها نابود می‌شوند و بعضی با این فشارها و سختی‌ها اوج می‌گیرند»، تصریح کرد: دوران دفاع مقدس، دورانی بود که کشور، ملت و رزمندگان ما از جنبه‌های مختلف در فشارهای سخت و طاقت‌فرسا قرار گرفتند، اما با رهبری پیامبرگونه حضرت امام(ره) از این آزمایش بزرگ سربلند بیرون آمدند و تا بلندی‌های عزت اوج گرفتند.

وی با تاکید بر این که «هیچ کشور، ملت، جامعه و انسانی در رفاه، راحتی و تن‌آسایی به جایی نرسیده است» حاصل راحت‌طلبی را ذلت، شکست و حداقل در جا زدن دانست و خطاب به دانشجویان دانشکده‌های افسری گفت: این مردان بزرگی که با بزرگواری به عنوان پیشکسوت، استاد و راوی رنج این سفر را متحمل شده‌اند، نمایندگان نسل سربلند و عزت‌آفرینی هستند که در سخت‌ترین شرایط، با ایمان و اراده و درایت و علم و امید به موفقیت، دشمن متکی به قدرت‌های به ظاهر بزرگ را از این آب و خاک بیرون ریختند و درخشان‌ترین و افتخارآفرین‌ترین صفحات تاریخ این ملت را رقم زدند.

امیر سرلشکر موسوی اضافه کرد: من از هیئت معارف جنگ و از همه کسانی که کمک کرده و می‌کنند که این یادگار شهید صیاد شیرازی به نحو شایسته و موثر اجرا شود تشکر می‌کنم و از دانشجویان عزیز دانشگاه‌های افسری می‌خواهم که هیچ دقیقه‌ای از محضر این استادان گرامی را از دست ندهند.

وی با تاکید بر این که «این معارف دفاع مقدس است که امروز و فردا هم ما را از سختی‌ها و مشقات سربلند بیرون خواهد آورد»، یادآور شد: امروز هم کشور ما در جنگ با نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جهانخوار و جنگی با ویژگی‌های خاص و با سختی‌ها و ویژگی‌های خاص خود است.

فرمانده کل ارتش در پایان تصریح کرد: ما به حول و قوه الهی و با بهره‌گیری از معارف دفاع مقدس، از این سختی‌ها و پیچیدگی‌ها روسفید بیرون خواهیم آمد و پشت این دشمن را به خاک خواهیم رساند. در پایان این جنگ هم صفحات زرین دیگری در تاریخ افتخارات این ملت بزرگ رقم خواهد خورد.

نام:
ایمیل:
* نظر: