سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - January 19 2021
کد خبر: ۴۲۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۹
امام جمعه موقت تهران با اشاره به برگزاری مذاکرات هسته ای کشورمان با 1+5 در وین گفت: پشتوانه تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان رهبر معظم انقلاب و مردم هستند و به همین دلیل آنها مجبورند با ایران کنار بیایند.
آیت الله «محمد امامی کاشانی» در خطبه های دوم امروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با قدرت و متانت در مذاکرات شرکت کرد، اظهار داشت: غربی ها نمی توانند تیم مذاکرکننده هسته ای و ایران را به زانو درآورند.

آیت الله امامی کاشانی همچنین با اشاره چهلمین شب درگذشت آیت الله مهدوی کنی افزود: یکی از محاسنی که وی داشت این بود که به تربیت نسل جوان اهمیت می داد.

وی تصریح کرد: آیت الله مهدوی کنی،فردی وظیفه شناس بود ولی رسیدگی به تربیت جوانان و دانشجویان برای وی در اولویت بود.

امام جمعه تهران با اشاره به سالروز گرامیداشت روز نیروی دریایی ارتش به قرائت سخنانی از امام (ره) درباره این نیروی راهبردی پرداخت و اظهار داشت: نیروی دریایی وظیفه تامین امنیت آبراه ها را برعهده دارد و از این جهت خدمت شایسته ای به امنیت دریایی و اقتصادی کشور می کند.

وی با اشاره به اجرای طرح سلامت خاطر نشان کرد: «حسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت و درمان، فردی بسیجی، باسواد، عالم و دلسوز است وامیدوارم ارگان ها و نهادها به وی کمک کنند تا این تفکرعالی که سلامت و رفاه کشور ارزش بالایی دارد تا نتیجه گیری نهایی ادامه یابد.

امامی کاشانی همچنین درباره تکفیری ها و برگزاری «کنگره جهانی جریان های تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» طی هفته گذشته در شهر مقدس قم به روند تاریخی پیدایش این جریان پرداخت و اظهار داشت: تکفیر از زمان های خیلی قدیم ایجاد شده است، یعنی ریشه آن به عصر حضرت علی (ع) و خوارج نهروان بر می گردد.

وی ادامه داد: برخی علمای این جریان متاسفانه به نام عالم اسلامی هستند، اما کج فکر و اندیش و با استکبار جهانی و حکومت های مخالف اهل بیت (ع) در برخی کشورها، چهره ای خبیثه را از اسلام رشد می دهند و تقویت می کنند.

امام جمعه تهران با اشاره برخی تفکرات که می گفت زیارت قبور ائمه (ع) کفر است، خاطر نشان کرد: به همین دلیل زیارتگاه ائمه (ع) در بقیع را خراب کردند و حتی می خواستند گنبد حرم و بارگاه رسول الله (ص) را نیز خراب کنند که مردم شیعه و سنی نگذاشتند.

وی با اشاره به سیر رشد تفکر جهل و کفر وهابیت در تاریخ گفت: این تفکر در زمان عبدالوهاب با نام وهابیت رشد کرد و در همان زمان رابطه ای مستقیم با قدرتی در عربستان سعودی که بنیانگذار حکومت آل سعود است، برقرار شد و این حکومت برای امکاناتی ایجاد کرد که بتوانند این تفکرات انحرافی را گسترش دهند.

آیت الله امامی کاشانی ادامه داد: نام این انحراف را در آن همان زمان نوعی کج فکری، کج اندیشی برخواسته از لجاجت و عناد علیه شیعه، سلفی گری گذاشتند.

وی تصریح کرد: آنکه سنی واقعی است، هیچ گاه با حرم اهل بیت و قبور ائمه (ع) مخالف نیست و این بحثی است که منحرفین عنوان کردند و امروز هم سعودی ها آن را دنبال می کنند.

امام جمعه موقت تهران گفت: با کمال تاسف در دانشگاه های سعودی دیدم که رساله ای نوشته می شد با عنوان دفاعیه و در آن آمده بود که امام حسین (ع) بی جهت قیام کرد، زیرا یزید خلیفه بود و نباید با خلیفه در افتاد و در آن دانشگاه هم نمره بالایی هم می گیرند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه این جهالت و کج فهمی بسیاری از جوان های بدبخت آنها را فریب داده، با همراهی پول های نفتی ایجاد شده و این افراد هماهنگ با استکبار جهانی و برنامه هایی که دشمن دارد، فعالیت می کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: لذا درباره این انحراف و همانطور که رهبر معظم انقلاب اصرار داشتند، باید این تفکر تببین و بحث شود تا از مغز چند فریب خورده که با پول استکبار به راه افتاده و ترویج می شود، خارج شود.

وی با اشاره به هجوم ماموران آل خلیفه در بحرین به منزل آیت الله «شیخ عیسی قاسم» گفت: این حرکت های زشت دشمنان اسلام و هجوم ها را محکوم می کنیم، زیرا این رفتار را برخاسته از توام شدن انحراف در اسلام با استکبار می دانیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه استکبار یعنی بزرگتر از حد، خود را دیدن، افزود: در همین مذاکرات 1+5 دیدیم ژستی که غربی ها می گرفتند، نوعی ژست استکباری است، گرچه تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی و وزیر امور خارجه و همراهان با متانت و قدرت بیان به شکلی حرکت کردند که برای دنیا روشن شد که ایران به دنبال ساخت سلاح هسته ای نیست.

وی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی اسلامی در این مذاکرات به تبیین منطق خود پرداخت، اظهار داشت: منطقی ایران این است که سلاح هسته ای حرام است، اما کشورها باید بتوانند نیاز خود را به صورت صلح آمیز برطرف کنند.

آیت الله امامی کاشانی افزود: جمهوری اسلامی ایران با تمام مبنا و اصلی که دارد که آن اصل اسلام است و منادی اسلام نیز قانون اساسی و ولایت فقیه می باشد و رهبر معظم انقلاب، مجلس و مردم به دنبال استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای هستند.

وی تصریح کرد: پشتوانه تیم مذاکره کننده هسته ای ما، تفکر دینی و اسلامی، رهبر معظم انقلاب و ملت است، بنابراین آنها مجبورند با ایران کنار بیایند و نمی توانند کشور ما را به زانو درآورند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: کشور ما با قدرت باطنی و تفکر بسیجی که در تمام ابعاد زندگی مردم ما نفوذ کرده، تسلیم زور و زیاده خواهی دشمن نخواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: