سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - January 19 2021
کد خبر: ۵۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۳

 خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: یک عده میگویند مذاکرات فتح الفتوح بوده که این افراط است؛ یک عده هم ممکن است بگویند مذاکره کنندگان کشور را فروختند که این هم تفریط است آنها دیگر چندبار بگویند ما پیرو ولایتیم؟

به گزارش فرارو، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: در موضوع هسته‌ای، 1+5 و آمریکا در پی عملیات فریب ایران هستند. فریبی شبیه به قرارداد اسلو که فلسطین را 22سال در قدم اول نگه داشت.

وی تاکید کرد:‌ بر سرکلیات هسته‌ای که محور آن قرارداد NPT باشد دعوایی نداریم و ما تاکیدمان همان تاکید مقام معظم رهبری است که باید مذاکرات یک مرحله‌ای به نتیجه برسد. اگرچه این تاکید رهبری خواسته 5+1 را به هم ریخته است.

آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه جلوه اعتدال در مسائل هسته‌ای نیست دوری از افراط و تفریط است، خاطرنشان کرد: افراط این است که بگویند این توافق فتح‌الفتوح بود در حالیکه اینطور نیست و این یک حرکت عادی در سیاست خارجی محسوب می‌شد؛ تفریط هم این است که برخی بگویند مذاکره‌کنندگان کشور را فروخته‌اند در حالیکه مذاکره‌کنندگان فرزندان این ملت هستند. مذاکره کنندگان دیگر چندبار بگویند ما پیرو ولایتیم؟ دائم تأکید دارند که در چارچوب اوامر ولایت برنامه‌های خود را تنظیم می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: مذاکرات نه فتح الفتوح است و نه فر وش کشور به بیگانه. مذاکره کنندگان فرزندان این انقلاب هستند و چندبار بگویند که فرزندان این ملت‌ایم و در چارچوب اوامر رهبری حرکت می‌کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: