جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - January 15 2021
کد خبر: ۶۳۹۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۶
خطیب جمعه‌ی اراک، اقدامات نتانیاهو را موجب رسوایی آمریکا و شیوه‌ی وی را ننگین‌ترین برخورد در عرصه‌ی بین‌المللی عنوان کرد.

آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی»، در خطبه‌های عبادی سیاسی امروز جمعه با اشاره به برگزاری دیروز(پنج‌شنبه 21 اسفندماه) اجلاس خبرگان مقام معظم رهبری گفت: مجلس خبرگان رهبری بعد از مقام معظم رهبری از بزرگترین و ارزشمندترین نهادهای کشور است که به دست با کفایت امام راحل، خبرگان و مردم شریف کشور شکل گرفت.

نماینده‌ی ولی فقیه در استان، افزود: این نهاد با عظمت، به‌هنگام نیاز و در اسرع وقت، پشتیبان و تحکیم بخش ولایت فقیه است.

وی، تصریح کرد: در این اجلاس مصوب شد که هر شش ماه یکبار، یک اجلاسیه با حضور شخصیت‌های کشوری و اعضای خبرگان، تشکیل شود که در نهایت پس از این مدت، تذکرات و دستورات لازم توسط مقام معظم رهبری صادر می‌شود.

دری نجف‌آبادی، این اجلاسیه را یک هماهنگی و هم‌فکری بزرگ در سطح علما و بزرگان کشور در جهت برطرف کردن مشکلات، برشمرد.

خطیب جمعه‌ی اراک، با اشاره به تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده 1+5 اظهار کرد: امروز به برکت قدرت اسلام و رهبری و حضور مردم در عرصه‌های مختلف، تیم مذاکره‌کننده توانست با قدرت در مقابل توطئه‌چینان دنیا بایستد و از حقوق کشور دفاع کند.

دری نجف‌آبادی، تصریح کرد: اگر روحیه مقاومت‌پذیری و حضور مردم در عرصه‌های گوناگون نبود، دشمنان قادر بودند از موقعیت‌ها سوءاستفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، یکی از مسائل دولت قبل را، ارائه یارانه به همه اقشار مردم دانست و گفت: با وجود کسری‌های موجود در بودجه دولت، این اقدام ظلم به مردم بشمار می‌رود.

دری نجف‌آبادی، با بیان این‌که 50 درصد مردم استان به یارانه نیاز ندارند، تصریح کرد: مجموع یارانه‌هایی که به اقشار متمول اختصاص داده می‌شود، می‌تواند بسیاری از کمبودهای استان را جبران کند.

امام جمعه اراک در ادامه سخنانش، در ذکر عظمت قرآن کریم و تأثیر آیات نورانی آن بر قلب مردم، به سوره‌ی مبارکه‌ی کوثر اشاره و تصریح کرد: این سوره دو خبر غیبی دارد، یکی این‌که کسی که پیامبر(ص) را ابتر می‌خواند، خود ابتر و نازا بود، و خبر دوم وجود مبارک حضرت زهرا(س) است که به کوثر به‌معنای چشمه جوشانی که از طریق آن الطاف خداوند شامل حال پیامبر(ص) شده است، تعبیر شده است.

وی، ادامه داد: کلمه‌ی کوثر به‌معنای خیر کثیر و فراوانی است که به پیامبر اکرم(ص) اعطا شده است که یکی از آنها وجود مبارک فاطمه زهرا(س) است.

امام جمعه‌ی اراک، با بیان این‌که آثار کوثر در روز قیامت آشکار می‌شود، گفت: طرفداران ولایت و ائمه(ع) در روز قیامت از روشنایی این چشمه بهره‌مند می‌شوند و مشرکان و کافران بهره‌ای از آن نخواهند داشت.

خطیب جمعه‌ی اراک، در اشاره به قرارگیری در آستانه سال جدید و همزمانیِ آن با ایام شهادت صدیقه کبری(س)، گفت: انتظار می‌رود، دراین ایام شادی‌ها با فقرا تقسیم، از اعمال خلاف شرع پرهیز و حرمت عزا و شعایر مذهبی حفظ شود.

وی، با تأکید بر ارزیابی عملکردها در سال گذشته، اظهار امیدواری کرد در سال جدید، نفاط ضعف شناسایی و جبران، و نقاط قوت تقویت شود.

نماینده‌ی ولی فقیه در استان، در اشاره به قرارگرفتن در روز شهید و شهادت، گفت: مسئولیت تکریم شهید و خانواده‌های شهدا، فقط بر عهده بنیاد شهید نیست بلکه همگان در برابر شهدا و خانواده‌های معزز آنها مسئولیت داریم.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: