چهارشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - April 21 2021
کد خبر: ۶۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۳
محمدجواد ظريف امروز پنج شنبه پس از مذاکره ششم خود با جان کری به خبرنگاران گفت: در حال حاضر خود را در مرحله پایانی مذاکرات می بیبنیم که این مرحله هم نیاز به گفت و گو های بسیارفشرده دارد. ظریف افزود: ما در حال حرکت هستیم اما مذاکرات بشدت پیچیده است و نیاز به گفت و گو های فشرده دارد و این کاری است که درحال انجام آن هستیم. به نظر من این نشانه خیلی خوبی است که دراین مرحله از مذاکرات هستیم. به این معنی است که داریم به جایی می‌رسیم.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: خیلی خوب پیش می رویم ولی هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن داریم. هنوز تا جایی که بگوییم به فهم مشترک رسیده ایم فاصله داریم و کار زیادی پیش رویمان است. وی در پاسخ به این سوال که تا چه زمان به مذاکرات لوزان ادامه می دهید، گفت: تا زمانی که لازم باشد می مانیم.

پایان ششمین دور گفت و گوی ظریف - کری 
ششمین دور مذاکره محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران با جان کری همتای آمریکایی او یک ساعت و نیم طول کشید. ظریف و کری ساعت 11 به وقت محلی - 13 و 30 به وقت تهران - وارد مذاکره شدند و در ساعت 12 و 30 دقیقه به وقت محلی با توجه به زمان اقامه نماز به این گفت و گو خاتمه دادند. قرار است این گفت و گو ها ساعت 15به وقت محلی ادامه یابد.

دراین مذاکره علاوه بر سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی و وندی شرمن معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا ، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ، حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری و ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا هم حضور داشتند. ساعتی پیش از این گفت و گو، صالحی و مونیز بر سر اختلافات باقیمانده فنی رایزنی کردند. هیات ایرانی از روز یکشنبه در لوزان در حال مذاکره با هیات های امریکایی و اروپایی است. نمایندگان سیاسی و معاونان وزیران خارجه کشورهای 1+5 نیز هم اکنون در لوزان بسر می برند تا به پیشرفت مذاکرات کمک کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: