چهارشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - April 21 2021
کد خبر: ۶۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۷
عضو ارشد تيم مذاكره كننده هسته ای گفت: هنوز برای اظهار نظر در اين باره كه آيا می توانيم به راه خل در خصوص تمام مسائل برسيم يا خير زود است.
سید عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد ایران دقایقی پیش در جمع خبرنگاران در خصوص روند مذاکرات هسته ای میان ایران و ۱+۵ در لوزان گفت: مذاکرات دومین روز خود را به شکل جدی دنبال می کند. هنوز نمی توان پیش بینی کرد که آیا در پایان این دور یا این هفته می توان به فهم مشترکی در خصوص راه حل ها رسید یا خیر.
 
وی ادامه داد: تلاش ما این است که بتوانیم در خصوص تمام موضوعات به یک راه حل برسیم و سپس در ماه های آینده این راه حل ها را مکتوب کنیم. هنوز در موقعیتی نیستیم که بتوانیم در این خصوص قضاوت کنیم اما گفت و گوها با جدیت کامل در حال انجام شدن است.
 
وی تاکید کرد: تا هر موقع که لازم باشد اینجا می مانیم و تلاش می کنیم بحث ها را به پیش ببریم. مقدار زیادی از پیشرفت به اراده سیاسی طرف مقابل بستگی دارد.
 
عراقچی در پاسخ به این سوال که آیا اختلاف ها جدی است؟ گفت : تمام اختلاف ها جدی است و ما تلاش می کنیم که از این اختلاف ها کم کنیم. ناامید نیستیم و هنوز امیدوار و خوش بین هستیم اما هنوز برای اظهارنظر در این خصوص که آیا می توانیم به راه حل در خصوص تمام مسائل برسیم یا خیر؟ زود است.   
 
 
مذاکره کننده ارشد کشورمان در خصوص شکل مذاکرات امروز گفت : امروز هم مانند دیروز ما در تمام سطوح مختلف مذاکره خواهیم داشت. ساعت ۱۰ مذاکره میان وزرای امور خارجه ایران و امریکا با حضور آقایان دکتر صالحی و مونیز و معاونان دو طرف خواهد بود.
 
وی افزود: همزمان یا پس از آن ما با سایر اعضای ۱+۵ هم دیدار خواهیم داشت. احتمالا در پایان روز مانند دیروز یک جلسه مجدد با مجموعه ۱+۵ خواهیم داشت. امروز ترکیبی از دیدارهای دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف کارشناسی، معاونان و وزرای امور خارجه برگزار خواهد شد.
 
وی در پایان گفت: امیدواریم که این دیدارها به پیشرفتی در مذاکرات منتهی شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: