سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - January 19 2021
کد خبر: ۶۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۳
خطبا وامامان جمعه درشهرهای مختلف لبنان با استقبال ازتوافق هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 که روز پنجشنبه در لوزان سوییس اعلام شد، تاکید کردند که ایران موفق شد در ماموریتی سخت اهداف و برنامه های خود را محقق سازد.
امامان جمعه لبنان، توافق هسته ای را یک پیروزی برای جمهوری اسلامی ایران توصیف کرده و آن را تبریک و تهنیت گفتند.

شیخ عبدالامیر قبلان نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان در خطبه های نماز جمعه این هفته که در بیروت پایتخت این کشور اقامه کرد، گفت: الحمد لله که جمهوری اسلامی ایران در یک ماموریت سخت موفق شد ، همه آرمان ها و اهداف خود را محقق کند و وعده هایش را جامه عمل پوشاند. 

وی اظهارداشت: در این روزگاران سخت و بحرانی به جمهوری اسلامی ایران برای موفقیت و پیروزی هسته ای که با عقلانیت ، تانی و صبر حاصل شد، تبریک و تهنیت می گوییم .

نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان تصریح کرد: ایران با اقدامات دیپلماتیک و سیاسی و صبر و ثابت قدمی به این نتیجه خوب و خوشحال کننده دست یافت. 

شیخ عبدالامیر قبلان تاکید کرد: ایران به اهداف پسندیده و نیک خود بدون پرداخت خسارت و تحقیر شدن و با تلاشی زیاد و پایداری بزرگ دست یافت و کشورهای اسلامی باید با الگو قرار دادن ایران و با صبر ، تعقل ، درایت و ثابت قدمی در مواضع مسالمت آمیز خود به نتایجی درست و مسالمت آمیز دست یابند.** توافق هسته ای پیروزی شعار «آمریکا دشمن بزرگ است»، می باشد

شیخ ماهر حمود ازعلمای برجسته اهل سنت لبنان هم در خطبه های نماز جمعه مسجد القدس در شهر صیدا در جنوب لبنان به این پیروزی ایران در محافل بین المللی اشاره کرد و گفت که ایران حق خود را در استفاده مسالمت آمیز از صنعت هسته ای کسب کرد.

دبیرکل اتحادیه علمای مقاومت با اشاره به اینکه برخی طرف ها سعی می کنند در خصوص این پیروزی ایران دروغ پراکنی کنند، گفت که ایران با پذیرش توافق هسته ای از شعار« آمریکا شیطان بزرگ است» دست نکشیده است.

شیخ ماهر حمود تاکید کرد که توافق هسته ای در حقیقت پیروزی همین شعار است.** توافق هسته ای مسیر روابط متوازن شرق و غرب را هموارکرد

سید علی فضل الله از علمای برجسته لبنان نیز در خطبه های نماز جمعه که در مسجد الامامین الحسنین(ع) در منطقه حاره حریک ضاحیه جنوبی بیروت اقامه کرد، گفت: هفته گذشته یک دوره طولانی از مذاکرات هسته ای با یک توافق اولیه که مشتمل بر گام هایی مهم به سوی توافق نهایی است، پایان یافت.

وی با تاکید به اینکه ایران از ابتدا خواستار یک برنامه صلح آمیز هسته ای و نه نظامی بوده است، افزود: ما دستیابی به این توافق را که براساس آن جهان برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت شناخت، تبریک می گوییم. 

سیدعلی فضل الله با بیان اینکه «امیدواریم ایران و گروه1+5 به توافق نهایی دست یابند»،تصریح کرد:توافق هسته ای مسیر روابط متوازن بین شرق و غرب را هموار کرد.

این عالم برجسته لبنانی تاکید کرد: توافق هسته ای ، شرایط مناسب را برای حل بسیاری از پرونده های پیچیده و مهم منطقه ما که در معرض بحران ها، تشنج ها ، فتنه ها و جنگ ها قرار دارد، فراهم و مهیا می کند. 
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: