چهارشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - April 21 2021
کد خبر: ۷۰۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۳
جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی نتایج نشست سوییس با حضور «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه، «علی اکبر صالحی» رییس سازمان انرژی اتمی و اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای دقایقی پیش آغاز شد.
«ضرغام صادقی» عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی،  گفت: در این جلسه جمعی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای نیز حضور دارند و بنا است ظریف و صالحی گزارشی درباره نتایج نشست سوییس به نمایندگان ارایه کنند.

وی افزود: در این جلسه بهروز کمالوندی سخنگوی انرژی اتمی، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امورخارجه و حسن قشقاوی معان حقوقی و پارلمانی وزیر امورخارجه حضور دارند.

مذاکرات هسته ای ایران و گروه 5+1 که در آخرین دور، از ششم فروردین ماه به مدت 9 روز در لوزان سوییس برگزار شد، سرانجام منجر به بیانیه ای شد که فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آن را قرائت کردند.

رییس دستگاه دیپلماسی بلافاصله پس از قرائت این بیانیه در جمع خبرنگاران حاضر در دانشگاه پلی تکنیک لوزان به سوالات و ابهامات موجود پاسخ گفت.

همچنین ظریف با شرکت در برنامه نگاه یک در شامگاه شنبه که تا بامداد یکشنبه طول کشید به تمام سوالاتی که درباره بیانیه سوییس مطرح شده بود، پاسخ داد؛ با این حال روز یکشنبه هم وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور یافت و توضیحاتی درباره این بیانیه به اعضای کمیسیون و سایر نمایندگان حاضر در این جلسه ارایه کرد.

در جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، وزیر امور خارجه نسبت به اظهارات جواد کریمی قدوسی درباره استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب واکنش نشان داد.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: