جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - January 15 2021
کد خبر: ۷۶۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۲
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: اگر کسانی می‌خواهند باطل مجسم را نظاره‌گر باشند به رفتار وقیحانه آمریکا و هم پیمانان او نظاره کنند.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: این حقیقت بارها برای شما گفته شده که جریان حق و باطل در طول تاریخ استمرار داشته است و تا قیام قیامت هم خواهد بود. بنابراین جریان باطل را باید شناخت تا تحت تاثیر ترفندهای این جریان قرار نگرفت.

وی آمریکا و هم پیمانان آمریکا را نماد جریان باطل دانست و گفت: اگر کسانی می‌خواهند باطل مجسم را نظاره‌گر باشند به رفتار وقیحانه آن‌ها بنگرند.

خاتمی در ادامه به بیان ویژگی‌های فرعون به عنوان نماد استکبار و مشخصه‌های قابل تطبیق بر شیاطین امروزی پرداخت و گفت: قرآن فرعون را طاغی می‌داند. طاغی یعنی کسی که از حد خود تجاوز می‌کند و امروز آمریکا که یک کشور از صدها کشور جهان است باید خودش را در حد یک کشور ببیند. چرا فضولی می‌کند و در همه جای دنیا مداخله‌گر است؟ کشتار یمن، بحرین و تولید گروهک‌های تکفیری آدم کش و دخالت نظامی در کشورها را دنبال می‌کند.

خاتمی اضافه کرد:‌ در طول 50 سال اخیر آمریکا به 50 کشور جهان حمله نظامی مستقیم و غیر مستقیم داشته حال اگر اسم این موضوع طغیان نیست پس چیست؟ باید به آن‌ها گفت شما چه کاره‌اید؟ مدام می‌شنویم که در هر گوشه جهان آتش‌افروزی می‌کنید. تردید نکنید امروز سرکش‌ترین دولت در جهان که نه به غریبه‌ها بلکه حتی به مردم کشور خود رحم نمی‌کند آمریکاست.

خاتمی، با بیان این‌که «تهدیدکردن از دیگر ویژگی‌های فراعنه است که نماد استکبار است» اظهار کرد: فرعون کسانی را که ایمان آوردند تهدید کرد و گفت دست و پایتان را به صورت مخالف قطع می‌کنم و به دارتان می‌کشم. حال این فرعون زمان با هر کشوری که چپ می‌کند بلافاصله تهدید از تحریم اقتصادی گرفته یا تهدیدهای دیگر را دنبال می‌کند و این یکی دو روزه هم وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای گزینه نظامی علیه ایران روی میز است که البته پاسخ این موضوع را مقام معظم رهبری دادند.

وی ادامه داد: شما اولا غلط می‌کنید متعرض ملت ایران می‌شوید و بدانید که دوره بزن دررو گذشته است و اگر قرار باشد دست از پا خطا کنید ملت ایران تا آخر تعقیبتان می‌کند و شما را به روز سیاه می‌نشانند و بعد اینکه دیدید که ملت بزرگ ایران هشت سال با شما جنگید با امکاناتی که شما به صدام دادید. حال می‌خواهید شانستان را بار دیگر امتحان کنید تا بفهمید که ملت ایران درسی به شما می‌دهد که برایتان پشیمانی ابدی دارد و به تعبیر امام راحل دندان‌های آمریکا را در دهانش خرد خواهد کرد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: