دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - August 10 2020
کد خبر: ۷۹۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳
برنامه پایش، یکشنبه 3 خرداد ماه از خصوصی سازی باشگاه استقلال و پرسپولیس می گوید.
موضوع خصوصی سازی باشگاه استقلال و پرسپولیس با حضور رئیس باشگاه خصوصی سازی، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در برنامه امشب پایش بررسی می شود.
 
سوال امشب برنامه پایش این است که آیا دولت باشگاه استقلال و پیروزی را به خوروسازان واگذار کند؟ همچنین این برنامه با دعوت از بیوک احقاقی کارآفرین نمونه کشور درباره چگونگی تولید پمپ های آبیاری در صنعت کشاورزی گفت وگو می کند.
 
 
 
** بهترین مستند جشنواره فجر و حقیقت روی آنتن
 
پرندگان در سرزمین برف و آفتاب ساخته فرشاد افشین پور روز دوشنبه، 4 خرداد ماه، ساعت 23 از شبکه مستند پخش می شود.
 
در مستند پرندگان در سرزمین برف و آفتاب حیات وحش، پرندگان، آبزیان و محیط زیست سرزمین چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد به تصویر کشیده می شود و به طور خاص به موضوع پرندگان در مناطق سردسیری و گرمسیری و همچنین پرندگان حاشیه رودخانه های زهره، خرسان، بشار و منطقه حفاظت شده دنا می پردازد.
 
مستند پرندگان در سرزمین برف و آفتاب به تهیه کنندگی، کارگردانی و تصویربرداری فرشاد افشین پور در صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد تولید شده است، این مستند جذاب در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر عنوان بهترین مستند و در هفتمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت عنوان بهترین اثر مستند علمی و زیست محیطی را از آن خود کرده است.
 
پرندگان در سرزمین برف و آفتاب، ابتدا نمایی کلی از دو منطقه سردسیر و گرمسیر و چهار فصل طبیعت و سپس به معرفی تمامی پرندگان، محل زندگی آنها، شیوه ادامه حیات، تخم گذاری و پرورش جوجه می پردازد.
 
در این مستند حاشیه رودخانه های زهره، خرسان و بشار و همچنین منطقه حفاظت شده دنا مورد کنکاش قرار می گیرد. تمام عوامل و دست اندرکاران تولید این مستند بومی بوده و تحقیقات اولیه دقیق، توجه به استانداردهای بین المللی و تصویربرداری مطلوب از ویژگی های مهم این مستند است که با نمونه های غربی رقابت می کند.
 
 
 
**برگ برنده آقای ترامپ را بشناسید
 
مستند برگ برنده آقای ترامپ ساخته آنتونی باکستر و محصول 2011 دوشنبه این هفته ، 4 خرداد ماه ، در قالب آنسو از شبکه مستند پخش می شود.
 
این فیلم مستند به ماجرای درگیری تعدادی از صاحبان زمین های کوچک در یک منطقه طبیعی و سرسبز اسکاتلند با دانالد ترامپ، یکی از قارون های دنیای سرمایه داری امروز و از شخصیت های مشهور تلویزیونی می پردازد.
 
فیلم محصول انگلستان است به کارگردانی آنتونی باکستر درباره دست انداختن ترامپ بر زمین های یک منطقه ساحلی اسکاتلند برای ساختن یک زمین گلف بزرگ، اعتراض محلی ها و درافتادن آنها با نگهبانان پروژه و نیروهای امنیتی که به قطع آب و برق منطقه و به زندان افتادن کارگردان فیلم منجر شد.
 
مایکل فوربز و دونالد ترامپ در این مستند 53 دقیقه ای حضور دارند. برگ برنده آقای ترامپ پس از پخش با حضور محمود جوزی نقد و بررسی خواهد شد.
 
آنسو، ساخته محمد حمیدی مقدم، هر روز ساعت 16 از شبکه مستند پخش می شود؛ این مجموعه در هر قسمت میزبان بهترین مستندهای خارجی خواهد بود.
 
 
 
**صدای دوستی ماندگار شد
 
رئیس سازمان صدا و سیما در پیامی فقدان هنرمند نام آشنای رادیو ،مهران دوستی را تسلیت گفت.
 
در این پیام آمده است : خبر درگذشت صدای ماندگار رادیو ،خانواده بزرگ صدا و سیما را متاثر کرد. مهران دوستی از گویندگان برتر رادیو و اولین گوینده رادیو جبهه بود ، صدایش یادآور روزهایی است که رادیو، همسنگر دلیرمردان جبهه ها و صدای رسای دفاع مقدس بود.
 
 
 
**بررسی مبانی طراحی گرافیک در سفید
 
برنامه سفید شبکه آموزش سیما سه یکشنبه 3 خرداد ماه ، مبانی طراحی گرافیک را بررسی می کند.این برنامه با حضور هیوا پاشایی، گرافیست، و اصغر ایمان زاده خواهد بودمبانی طراحی گرافیک را بررسی می کند.کارشناسی این برنامه را محمد رضا شریف زاده به عهده دارد.
 
برنامه سفید به تهیه کنندگی سعید بشیری و داوود آجرلو از شنبه تا چهارشنبه ساعت 24 از شبکه آموزش سیما پخش می شود.
 
 
 
**خرمشهر ؛ جمعیت 36 میلیون روی آنتن مستند
 
مستند خرمشهر ؛ جمعیت 36 میلیون به کارگردانی حسین آیینه در شبکه مستند سیما تولید شد و یکشنبه 3 خردادماه ، ساعت 21.30 پخش می شود.
 
این مستند مقاومت مردم خرمشهر و سپس آزادسازی این شهر، که از آن به عنوان نماد پیروزی و مقاومت یاد می شود را به تصویر می کشد و در کنار آن به احیای دوباره خرمشهر و اوضاع ، احوال و مشکلات مردم آن پس از گذشت سال ها از این رویداد می پردازد.
 
آزادسازی خرمشهر در روز سوم خرداد ۱۳۶۱ خورشیدی پس از ۵۷۸ روز اشغال به عنوان مهم ترین هدف عملیات بیت المقدس در دوره جنگ ایران و عراق انجام گرفت.
 
در جریان آزادسازی خرمشهر حدود ۱۶ هزار نیروی عراقی کشته و زخمی شدند و همچنین ۱۹ هزار نفر نیروی عراقی به اسارت نیروهای ایرانی درآمدند.آزادسازی خرمشهر از لحاظ نظامی نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته می شود و از این روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می شود.
 
در آن زمان بر تابلوی ورودی شهر خرمشهر نوشته شده بود: خرمشهر جمعیت 36 میلیون که جمعیت کل کشور در آن زمان بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: