چهارشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - April 21 2021
کد خبر: ۸۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹


**وزیر خارجه کشورمان که روز یکشنبه از وین به تهران بازگشته بود در روز ضرب‌الاجل مذاکرات جامع هسته‌ای به پایتخت اتریش بازگشت تا به گفت‌وگوها با همتایان خود در گروه 1+5 ادامه دهد.

** جان كری وارد هتل كوبورگ شد.

** موضوع دسترسی به سایت های هسته ای و غیر هسته ای در چارچوب حل ابعاد نظامی احتمالی، نظام بازرسی ها از ایران در طی اجرای توافق جامع، لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران، سایت فردو از جمله مهم ترین موضوعاتی است که هنوز به لحاظ فنی راه حل‌ها برای آنها نهایی نشده است و این انتظار و امید وجود دارد که در رفت و آمدهای اخیر وزیران خارجه دو طرف برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.
علاوه بر اینها ساز و کار اجرای توافق جامع و زمان بندی آن از موضوعات مورد بحث است.

** هم چنین سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه امروز به وین سفر می‌کند و عصر با ظریف دیدار می کند.

** از امروز ماراتن هسته‌ای در راند سوم یک بار دیگر به دور نهایی وارد می‌شود و شرکت کنندگان در آن، ضعیف یا قوی باید از خط پایان بگذرند ولو زمان بازی به درازا بکشد.
با وجود اینکه محمد جواد ظریف هنگام ترک وین به سمت تهران اعلام کرد بازگشتش به تهران از قبل پیش بینی شده بود اما بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران رسانه‌ای بر آن هستند تا نتیجه این رفت و برگشت فوری راهگشای مذاکرات باشد.

** علی اکبر صالحی در حالی ظریف را در روزهای پایانی مذاکرات همراهی می کند که به گفته اعضای تیم مذاکره کننده مشورت های فنی وی در طول چند ماه گذشته بسیار به حل و فصل مسایل و اختلاف‌ها کمک کرده است.

** همتای صالحی، ارنست مونیز از اوایل هفته جاری در وین به سر می برد.

** جان کری وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه با همتای ایرانی اش محمد جواد ظریف در وین دیدار و گفتگو کرد. این دیدار به صورت دونفره برگزار شد و دیگر اعضای هیات مذاکره کننده در آن حضور نداشتند. 

حاشیه های برگزاری مذاکرات هسته ای از وین/ تصاویر مذاکره خصوصی ظریف و کری


حاشیه های برگزاری مذاکرات هسته ای از وین/ تصاویر مذاکره خصوصی ظریف و کری

حاشیه های برگزاری مذاکرات هسته ای از وین/ تصاویر مذاکره خصوصی ظریف و کری
نام:
ایمیل:
* نظر: