سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - January 19 2021
کد خبر: ۸۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۴
امام جمعه موقت تهران خطاب به کشورهای 1+5 گفت: رهبر معظم انقلاب، ملت ایران، دولت، مجلس و قوه قضایه از مواضع خود که بر اساس اقتدار و کیان ایران است، عقب نشینی نمی کنند.
آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم این هفته نماز جمعه تهران با اعلام این مطلب اظهار داشت: ایدئولوژی اسلام و قرآن کریم بر این است که خداوند می فرماید فقط از من بترسید و بر اساس این تفکر دینی، ملت و دولت ایران همواره ایستاده است.*** میدان مبارزه بین کفر و ایمان در فضای مجازی است

امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه های خود با بیان اینکه اسلام امروز در شرایط حساسی قرار گرفته است و میدان مبارزه و جنگ بین کفر و ایمان اکنون به میدان و فضای مجازی کشیده شده است، افزود: این میدان وسیعی است که در پایگاه ها و شبکه های اجتماعی و تلفن همراه ورود پیدا کرده و تبلیغات زهرآگین علیه اسلام رو به گسترش است.

امامی کاشانی با اشاره به اینکه این میدان نبردی است که دنیای صنعت علیه تمامی فضایل و ارزش های انسانی به راه انداخته است، اضافه کرد: جنگ دیگر علیه مسلمانان در میدان طبیعی مبارزات است که امثال داعشی ها، تکفیری ها و طالبان با کمک قدرت های آمریکایی و صهیونیستی و بهره گیری از پول نفت بر آن دامن می زنند.

وی ادامه داد: این قدرت ها، انسان های ابله و جوان های جاهل و نادان را از طریق شبکه های اجتماعی به تبلیغات علیه اسلام و شیعه فرا می خوانند.

امام جمعه موقت تهران با طرح این سوال که در این شرایط تکلیف چیست؟ یادآور شد: تکلیف آن است که جهان اسلام بیدار شود و خطبای جمعه ضمن تبیین معارف اسلام این مساله را بازگو کنند که تمامی این توطئه ها و تبلیغات را دنیای استکبار علیه اسلام ترویج می کند.

امامی کاشانی اظهار کرد: کشورهای اسلامی که دارای مدیران یهودی و صهیونیستی هستند همچون عربستان آن بساط را در یمن به پا کرده اند و بساط دیگر را داعشی ها در سوریه، عراق و لبنان بر پا کرده اند و البته کشورهای غربی فکر می کنند این جنایت ها علیه ملت های مسلمان است؛ حال آنکه آتش این فتنه بزودی دامن خودشان را خواهد گرفت.

وی افزود: درود بر امام خمینی (ره) که مساله اتحاد جامعه اسلامی و امت اسلام را مطرح و حتی هفته وحدت را تعیین کرد و در برابر توطئه های اسرائیل و صهیونیست جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس نامید، تمامی این حرکات برای آن بود که ملت اسلام منسجم شوند.

امام جمعه موقت تهران گفت: اینکه داعشی ها در نماز جماعت شیعه همچون مسجد کویت و دو نقطه در مساجد عربستان بمب منفجر می کنند، قصد دارند به سنی ها بگویند که شیعیان هم با شما چنین کاری می کنند و این ترفند دشمن بسیار هوشیارانه و موذیانه صورت می گیرد.

امامی کاشانی با بیان اینکه این جنایات را جز با اتحاد، وحدت کلمه، معرفت و بیان اسلام نمی توان خنثی کرد، خطاب به خطبای جمعه جهان اسلام خاطرنشان کرد: شما باید مهمترین مباحث خطبه ها را بیان و تربیت اسلام و باز کردن نقشه های دشمنان قرار دهید.* قضات بر اساس عدالت حکم صادر کنند

وی در بخش دیگری از خطبه دوم با توجه به فرارسیدن هفته قوه قضاییه درباره دستگاه قضایی نیز گفت: سپاه، ارتش و نیروهای مسلح در یک طبقه، قضات در یک طبقه و قانونگذار و مجریان هم در یک طبقه قرار دارند و همه باید دست به دست هم بدهند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه قضات شریف زیادی در دستگاه قضایی هستند اما این موعظه من خطاب به بدنه است، ادامه داد: قضات باید توجه کنند که بر اساس عدالت حکم صادر کنند و مبادا هوا و هوس آنها را بگیرد.

امامی کاشانی اظهار داشت: کارشناسانی که پرونده تشکیل داده و نظراتی می دهند که قضات بر آن اساس رای صادر می کنند نیز باید مراقب باشند همچنین به وکلای دادگستری نیز نصیحت می کنم که در معرض شیطنت شیطان قرار نگیرند.

وی افزود: مواظب باشید زندگی دنیا می گذرد، امام حسن مجتبی (ع) در این رابطه فرمودند این نعمت های دنیا دایمی نیست و زود از بین می رود، از این رو لازم است از فرصت شب های قدر بیشترین استفاده و بهره را گرفت و بنا را بر این بگذارید که عدالت حضرت علی (ع) را عمل کنید.
نام:
ایمیل:
* نظر: