جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - January 15 2021
کد خبر: ۹۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۹
حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته تهران که در محل دانشگاه تهران برگزار شد، در مورد توافق انجام شده گفت: ما به حق ولایت مداریم، ولی آمرمان را نایب امام زمان می دانیم، تقدیر ایشان از تیم مذاکره کننده یک باطنی دارد، ایشان انسان حکیمی است، همین طور از کسی تقدیر نمی کند از اول حامی بودند و هم تیم را تایید و هم از زحمات طولانی مدت این ها تقدیر کردند.

وی اضافه کرد: اسرار پیش خداست، انقلاب ما انقلاب دین است، پس این پرده دست امام زمان است، امید داریم که تیم دیپلماسی هم قدر خود را بداند و نسبت به رفع نواقصی که احیانا در این توافق وجود دارد، اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه منتقدین باید آزاد باشند و دوستانه، مخلصانه نقدهای خود را بازگو کنند، اظهار داشت: ملت، ملت بصیری است، ملت از ما طلب دارد، مردم ولی نعمت ما هستند ما چیزی جدای از مردم نداریم لذا هم بازگو کردن این توافق و روشن کردن آن ها و آسیب ها و خطرات احتمالی آن برعهده این آقایان و مسوولان دولتی است.

وی گفت: امروز شورای عالی امنیت ملی از جانب مجلس به صورت قانونی عهده دار رسیدگی به این امانت است لذا باید در متن دقت کنند و تا کار از کار نگذشته نسبت به رفع نگرانی هایی که برخی صاحب نظران منصف دارند، چاره جویی و مقاومت لازم را در فرصت بعدی اعمال کنند.

صدیقی در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب در روز عید فطر اشاره کرد و گفت: بیانات رهبر معظم انقلاب در روز عید فطر احیاگر، شارژکننده و روح انگیز رهبری بود.

وی ادامه داد: این توافق عده ای را بر آن داشته بود که گذشته های دشمنان را از یاد ببرند و هویت استکباری دشمنان قسم خورده دین خدا و اسلام را بخواهند توجیه کنند و چهره کریه آن ها را بزک کنند، ولی رهبر معظم انقلاب با صراحت و شفافیت اعلام کردند که ما با آمریکا صد و هشتاد درجه فاصله دیدگاه داریم.

وی تاکید کرد: ایشان فرمودند که ما در تقابل با استکبار جهانی هستیم، هویت دین با بی دینی هیچگاه سازگاری ندارد، امکان سازش برای عدل و ظلم نیست، فریب با صداقت نمی سازد، خشونت با عطوفت و رافت نمی سازد این تقابل بین ما و دنیای استکبار یک تقابل فطری، قرآنی و دینی محض است و جزو خط قرمزهاست.

صدیقی ادامه داد: مواردی از آن را هم رهبر معظم انقلاب بیان فرمودند که یکی از این موارد مقابله با رجز خوانی های آنها است، زیرا آنان بعد از این توافق مطالب نامربوطی را از صدر تا ذیل به زبان آوردند، گفتند ما ملت ایران را تسلیم کردیم، این ها را از دستیابی به سلاح های اتمی بازداشتیم و از این قبیل مسائل. 

امام جمعه موقت تهران افزود: الحق و الانصاف ملتی که خدا دارد، رب العالمین دارد و ملتی که مسیر انبیا را در پیش گرفته و ملتی که منتظر ظهور منجی عالم است برای ریشه کن کردن همه ظلم در عالم، این ملت در این 36 سال در برابر آمریکا قدرت نشان داد و هرگز تسلیم نشد و خواب تسلیم این ملت در برابر آمریکا و قدرت های بزرگ را این ها به گور خواهند برد. 

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: نکته بعدی تذکری است که با توجه به توصیه رهبر معظم انقلاب بر حفظ وحدت در منطقه و حفظ وحدت در درون خود ماست که مسئله توافق موجب شکاف در متن مردم ما نشود. 

صدیقی ادامه داد: نخبگان و کسانی که مسوولیت پیگیری این مسائل را دارند، ایشان نقد سازنده، نقد دلسوزانه را روا می دانند و جزو لوازم زنده بودن انسان همین است که مسائل را بفهمد و ارزیابی کند و شجاعت بازگو کردن آن و مطالبه اخلاقی را هم از مسوولان داشته باشد. 

وی با تاکید بر اینکه نقدها باید منصفانه باشد، گفت: توهین، تهمت و برخوردهای غیراخلاقی دور از شان مردم و آحاد نخبگان ماست و قلم بدستان و روزنامه ها باید رعایت این مساله را بکنند، زیرا رضای خدا و آرامش مردم در این است، در آن طرف هم خیلی شتاب زدگی، دستپاچگی، هیجان زدگی و تحریک روحیه ها به اینکه دیگر همه درها به روی ما باز شده، نباشد. 

وی افزود: متانت و دوراندیشی اقتضا می کند با احتیاط حرکت و قدم به قدم مسائل را ارزیابی کنیم و مشکلات را بررسی نمائیم و راه های اجرایی و رصد کردن عهدشکنی ها دشمن را در برنامه های خود بگنجانیم. ** تسلیت به خانواده های جان باختگان سیل اخیر 

صدیقی در ادامه به حادثه سیل اخیر اشاره کرد و گفت: از طرفی اخیرا باران رحمتی بود که هوای گرم ماه رمضان را با نسیم های بعدی جایگزین کرد که این جای شکر دارد، اما در اثر بی توجهی برخی از مسوولان در گذشته و فعلا باعث شد که تعدادی از مومنین را از دست بدهیم. 

وی افزود: مگر هواشناسی ما قدرت علمی کافی را ندارد، مگر نمی شود مسائل را پیش بینی کرد، مگر ستادهای بحران نباید آمادگی های لازم را داشته باشند، مگر نباید علاج واقعه را قبل از وقوع کرد. 

صدیقی ضمن تسلیت به خانواده های داغدیده سیل اخیر گفت: برای مسوولین توفیق بیداری، به روز بودن، به داد مردم رسیدن و پیشگیری از حوادث کردن را از خداوند درخواست دارم. ** جمهوری سلامی ایران همیشه حامی ملت ها و دولت های برآمده از آرای مردم بوده است 

صدیقی ادامه داد: ما همیشه حامی ملت ها و دولت های برآمده از آرای مردم بوده ایم، لکن آمریکا و استکبار جهانی دنبال تجزیه عراق و مقابله با دولت قانونی بوده و در سوریه و یمن هم همین طور بوده است. 

صدیقی یادآور شد: ما این سیاه کاری ها، ظلم ها، ددمنشی ها، دغل ها و فریب هایی که آمریکا برای حفاظت از اسرائیل با دلارهای کشور منطقه مردم مسلمان را به جان هم انداخته و به دنبال قطعه قطعه کردن سرزمین های اسلامی است و هر حکومتی که استبداد دارد و پایگاه مردمی ندارد را زیر چتر خود گرفته، هم سلاح هایشان را به خورد آن ها می دهد و هم سرمایه های آنان را می بلعد و هم به دست آن ها این منطقه را به آشوب و خون می کشد، محکوم می کنیم. 

وی افزود: از خداوند منان نابودی استکبار و خنثی شدن این توطئه ها و نجات مردم یمن، سوریه و عراق را مسالت داریم. ** نماز جمعه کانون تجلی اقتدار، عظمت، صفا و محبت است 

صدیقی در بخش دیگری از سخنانش به سالروز تاسیس نماز جمعه اشاره کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، یکی از احکام پربرکتی که زمین مانده بود نماز جمعه بود، که نهایتا امام راحل این امر مهم را به کام ملت ما شیرین کردند و نماز جمعه احیا شد. 

وی افزود: نماز جمعه پایگاه یاد خداست، اینجا کانون نور است، کانون آشتی با خداست، کانون وصل شدن و پیوستن به یکدیگر و تجلی اقتدار، عظمت، صفا، محبت و یگانگی است. 

وی تاکید کرد: نماز جمعه مایه آرامش جامعه و طمانینه است و باعث مقاوم شدن در برابر طوفان هاست. 

صدیقی با تاکید بر تقوای زبان که مورد سفارش پروردگار است، اظهار داشت: در مورد زبان هشدارهایی که داده شده در مورد اعضای دیگر این مقدار هشدار داده نشده است، همه شما را به تقوای الهی در همه امور مخصوصا کنترل زبان توصیه می کنم. 
نام:
ایمیل:
* نظر: