چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - September 30 2020
کد خبر: ۹۳۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۴
وزير امورخارجه فرانسه پس از ورود به تهران اعلام کرد: هياتي بسيار مهم اقتصادي از شرکت هاي مختلف فرانسه ماه سپتامبر (شهريور) به ايران سفر خواهند کرد.
در اين سفر فابيوس با رئيس جمهور ،‌ وزير امور خارجه و ديگر مقامات کشور درخصوص مسائل دوجانبه و بين المللي به رايزني و گفتگو خواهد پرداخت.

لوران فابيوس با تاکيد براينکه اين سفر يک آغاز دوباره است تصريح کرد: ما هر کدام يعني ايران و فرانسه به عنوان قدرت بزرگ مسئوليت هايي براي برقراري صلح و ثبات در منطقه داريم .
وي درباره جزييات ديدارش در تهران تاکيد کرد: اين سفر فوق العاده فشرده اي است چون در همين روز بايد با همکارم آقاي محمد جواد ظريف گفتگو کنم که البته گفتگوهاي زيادي درباره پرونده هسته اي در وين داشتيم و همين طور افتخار ديدار با آقاي حسن روحاني رئيس جمهوري ايران را دارم ، سپس ملاقاتي با معاون رئيس جمهور در حوزه محيط زيست و همين طور با وزير صنايع و معادن ايران خواهم داشت.

وزير خارجه فرانسه تاکيد کرد: ما مي خواهيم دوباره روابطمان را با ايران برقرار  کنيم البته با پايه و اساس خوب اگر ممکن باشد که به نظرم امکان پذير است.
وي افزود: ما مي خواهيم اين سفر يک ميدان و حوزه سياسي باشد ، اما درباره مسائل ديگر هم صحبت خواهيم کرد به طور مثال درباره اينده همکاري هاي اقتصادي؛ اما در ابتدا ما مي خواهيم به مسائل سياسي بپردازيم.

فابيوس در پاسخ به اين  سئوال که فرانسه در فضاي جديد همکاري به دنبال توسعه روابط سياسي است يا به دنبال منافع بنگاههاي اقتصادي؟ تصريح کرد: سفر من با هدف سياسي انجام مي شود البته نتايج تجاري و اقتصادي را هم در بر خواهد داشت و اين خيلي مطلوب است براي توسعه روابط خوب تجاري و اقتصادي ، پس اين يک سفر سياسي است که به دنبال ان سفرهاي اقتصادي را هم در پي خواهد داشت.

وي افزود: براي ماه سپتامبر ( شهريور) يک هيات بسيار مهم اقتصادي از شرکت هاي مختلف به ايران سفر خواهند کرد من و رئيس جمهور با هم خواستار ان هستيم که همه چيز با گفتگوهاي سياسي آغاز شود.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: