چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - August 12 2020
کد خبر: ۹۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۰
یک کاندیدای جنگ‌طلب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با تاکید بر این که توافق هسته‌ای باید توسط کنگره رد شود، ادعا کرد در غیر این صورت اگر او رییس‌جمهور شود، روند کنار گذاشتن توافق را آغاز می‌کند.
جب بوش، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 در بخشی از گفت‌وگوی خود با شبکه CNN در مورد توافق هسته‌ای دولت اوباما و ایران در اظهاراتی خصمانه مدعی شد که توافق به دست آمده با ایران به شدت غیرقابل اعتماد است و به هیچ وجه عاقلانه و منطقی نیست.

برادر جورج بوش که در دوره ریاست جمهوریش آمریکا درگیر دو جنگ طولانی در افغانستان و عراق شد با انتقاد شدید از توافق برجام تاکید کرد که تلاش می‌کند تا نفوذ ایران در منطقه را کاهش دهد.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه با تاکید بر این که آمریکا باید توافق برجام را اجرا کند، گفت:‌ اگر آمریکا از توافق کناره گیری کند و از متحدانش بخواهد که با تحریم‌های آمریکا همکاری کنند، دلار آسیب خواهد دید و دیگر یک ارز قوی در جهان نخواهد بود.

او افزود:‌ این تصور که ما می‌توانیم یک طرفه توافق را کنار بگذاریم همانطور که کنگره می‌خواهد، تاثیر منفی بر روی باور مردم در مورد اعتبار و رهبری آمریکا خواهد گذاشت.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: