دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - July 06 2020
کد خبر: ۹۷۷۳
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰
یک خبرنگار آمریکایی با هشدار به کنگره در مورد رد برنامه جامع اقدامات مشترک توافق شده بین ایران و 1+5 در وین، خاطرنشان کرد: مخالفت احتمالی گنگره با توافق وین به اقتصاد آمریکا ضربه سنگینی وارد می کند.
فینیان کانینگم خبرنگار و مفسر سیاسی در گفت و گو با شبکه تلویزیونی راشا تودی روسیه گفت: باراک اوباما از عواقب رد برجام برای اقتصاد آمریکا اطلاع دارد و به همین دلیل به کنگره در مورد پیامدهای این مساله هشدار داده و خواستار تایید توافق هسته ای توسط نمایندگان شده است.
کانینگم افزود: آمریکا در مساله هسته ای ایران در برابر یک انتخاب قرار گرفته است که یا باید برجام را تایید کند یا این که برای جنگ دیگری در منطقه خاورمیانه آماده شود.

خبرنگار امریکایی گفت: در واقع اوباما با هشدار به کنگره در باره عواقب رد توافق هسته ای، توجه نمایندگان مخالف این توافق را به تاثیرات مخرب عدم تایید آن برای اقتصاد آمریکا و دلار این کشور جلب کرد. 
کانینگم خاطرنشان کرد: جان کری وزیر امور خارجه آمریکا هم به تازگی هشدار داد که عدم تایید توافق هسته ای منجر به سقوط جایگاه دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی خواهد شد.

مخالفت جمهوریخواهان در کنگره با برجام با توجه به نزدیکی زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تشدید می شود تا از این طریق به نامزدهای حزب دمکرات ضربه وارد آید و مانع پیروزی نامزد این حزب در انتخابات شوند.

اوباما رییس جمهوری آمریکا هم با هشدار به مخالفان برجام اعلام کرده که در صورت رد توافق وین در کنگره، این تصمیم را وتو خواهد کرد. 
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: