شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - July 11 2020
کد خبر: ۹۸۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۳
340 خاخام یهودی در نامه‌ای با اعلام حمایت خود از توافق هسته‌ای از اعضای کنگره نیز خواستند تا از این توافق حمایت کنند.
در این نامه که توسط 340 خاخام یهودی امضاء شده است؛ خطاب به کنگره آمریکا آمده است: ما از اعضای سنا و مجلس نمایندگان کنگره درخواست می‌کنیم تا از توافق هسته‌ای با ایران حمایت کنند. این نامه توسط آمینو؛ جامعه چندملیتی یهودیان آمریکای شمالی منتشر شده است.
 
این گروه اعلام کرده امضاکنندگان این نامه خاخام‌هایی از همه فرقه‌های یهودیت بوده‌اند؛ این گروه هدف انتشار این نامه را مخالفت با باوری غلط مبنی بر این که همه یهودی‌های آمریکایی با این توافق مخالفند دانست.
 
قرار است توافق هسته‌ای ایران، برای تصویب یا رد آن در سپتامبر و پس از تعطیلات کنگره به رای گذاشته شود و کاخ سفید هم اکنون در تلاش است تا حمایت دموکرات‌های کنگره را از توافق جلب کند.
 
خاخام‌های امضا کننده این نامه به کنگره تاکید کرده‌اند که عواقب رد این توافق بسیار گسترده‌تر خواهد بود.
 
در این نامه هم‌چنین آمده است: ما نگرانیم که عواقب رد توافق هسته‌ای در کنگره از هم پاشیدن رژیم تحریم‌های بین‌المللی؛ تسریع حرکت ایران به سمت ساخت سلاح هسته‌ای و ایجاد مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه، و نیز انزوای اسراییل و آمریکا در جامعه بین‌المللی باشد.
 
 جان کری، وزیر خارجه آمریکا اخیرا اعلام کرده است در صورتی که کنگره توافق را تصویب نکند ارزش دلار پایین خواهد آمد و اعتماد مردم به رهبری و اعتبار آمریکا از بین می‌رود.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: