جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - August 07 2020
با حضور دکترعلي اکبر صالحي
کد خبر: ۹۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۶
ويژه نامه روزنامه خراسان درباره صنعت هسته اي با عنوان «شاهکار ايراني»، با حضور دکتر علي اکبر صالحي، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان انرژي اتمي و اصغر زارعان معاون معاون حفاظت و امنيت سازمان انرژي اتمي در مشهد رونمايي شد. مراسم رونمايي از اين ويژه نامه، شب گذشته در تحريريه مرکزي روزنامه خراسان در مشهد برگزار شد.

در شاهکار ايراني چه خواهيد خواند؟
ويژه نامه منحصر به فرد «صنعت هسته اي؛ شاهکار ايراني» حاوي گزارش ها و تصاوير اختصاصي روزنامه خراسان از بخش هاي مختلف صنعت هسته اي ايران است و برخي از اين تصاوير و گزارش ها مانند بازديد از سالن هاي زيرزميني فردو و معدن اورانيوم ساغند براي اولين بار در جهان منتشر مي شود. اين ويژه نامه در حقيقت روايت عيني خراسان از پيچ و مهره صنعت هسته اي است؛ از چرخه سوخت تا راديو داروهاي ضدسرطان که جان بيماران را نجات مي دهد. گروه خبري خراسان در اين ويژه نامه به سراغ تونل هاي زيرزميني معدن ساغند در «دوزخ دره» رفته و از آن جا مسير استخراج اورانيوم تا تبديل شدن به سوخت تا توليد برق، و نيز تا مبارزه با آفات، توليدات کشاورزي هسته اي، اکتشاف هسته اي آب، دستاوردهاي اين صنعت در توليد داروهاي شفا بخش براي يک ميليون بيمار سرطاني و... را تعقيب کرده است. مطالعه اين ويژه نامه، مسير کامل برداشت اورانيوم تا ورود توليدات اين ماده مهم و استراتژيک به صنعت و زندگي روزمره را براي مخاطبان تصوير مي کند.

بازديد صميمانه صالحي از شهرچاپ و تحريريه روزنامه خراسان
پيش از رونمايي از اين ويژه نامه، دکتر علي اکبر صالحي بازديدي از شهرچاپ و بخش هاي مختلف مؤسسه فرهنگي هنري خراسان داشت. در اين بازديد دکتر محمد سعيد احديان، مدير مسئول و مديرعامل موسسه فرهنگي هنري خراسان ضمن ارائه توضيحاتي در خصوص شهرچاپ خراسان، دستگاه هاي پيشرفته را که بعضاً در ايران منحصر به فرد هستند، معرفي کرد. با احوال پرسي و خداقوت رئيس سازمان انرژي اتمي به کارکنان بخش چاپ، وي به همراه هيئت همراه به تحريريه مرکزي روزنامه خراسان آمد. بازديد از اين بخش نيز در فضاي محبت آميزي انجام شد به نحوي که دکتر صالحي در واکنش به ابراز محبت خبرنگاران و تشکر اعضاي تحريريه از زحمات ايشان گفت: «انسان، خادم خود را دوست دارد. ما خدمت گزار شما هستيم، خدا همه شما را در پناه خود عزيز بدارد.» دکتر صالحي در اين قسمت از بازديد خود البته گريزي هم به موضوع برجام و جمع بندي مذاکرات هسته اي زد و با اشاره به اختلاف نظرهاي اين روزهاي دولت و مجلس در خصوص تصويب برجام در مجلس با تأکيد بر اين که «برجام در چارچوب معاهده ان پي تي به تصويب رسيده است»، گفت: «ما اصل ان پي تي را در مجلس به تصويب رسانديم. از طرفي با طرف مقابل در اجراي اين معاهده به مشکل و اختلاف خورده ايم که اين اختلاف را با برجام حل کرده ايم، بنابراين توافق نياز به تصويب در مجلس ندارد.» او در ادامه با اشاره به تمثيلي به يک سند ازدواج که محضري شده است، افزود: در اين مثال اگر دو طرف اختلافي در اين سند را حل کنند که نياز نيست مجدداً به محضر بروند.

رونمايي از شاهکار ايراني
در ادامه برنامه رئيس سازمان انرژي اتمي و اصغر زارعان معاون حفاظت و امنيت سازمان انرژي اتمي روي سن رفتند تا به طور رسمي از نمونه منتشر شده ويژه نامه «شاهکار ايراني» رونمايي کنند. پس از مراسم رونمايي، دکتر صالحي ضمن تحسين ويژه نامه منتشر شده و تورق آن خواستار آن شد تا نسخ بيشتري از اين اثر در اختيار سازمان انرژي اتمي قرار گيرد. او همچنين در تمجيد از اين ويژه نامه خطاب به تحريريه روزنامه خراسان گفت: «خيلي زحمت کشيده ايد، مشخص است که کار ماندگاري شده است.» عکس دسته جمعي با تحريريه نيز پايان بخش برنامه بازديد بود.ويژه نامه «شاهکار ايراني» ان شاء ا... از هفته آينده به مرور ميان مخاطبان عزيز روزنامه خراسان توزيع خواهد شد و ساير متقاضيان نيز مي توانند از اواخر هفته آينده، متناسب با اطلاع رساني هايي که انجام خواهد شد، براي تهيه «شاهکار ايراني» اقدام کنند.

گزارش زارعان از ديدارهاي صالحي باآيات واعظ طبسي و علم الهدي
در همين حال صبح ديروز نيز رييس سازمان انرژي اتمي ضمن ديدار با آيت ا... واعظ طبسي توليت آستان قدس رضوي و آيت ا... علم الهدي امام جمعه مشهد، گزارشي از روند مذاکرات هسته اي و توافق برجام را ارائه کرد. اصغر زارعان معاون سازمان انرژي اتمي درباره اين ديدارها به خراسان گفت: در اين ديدارها ، دکتر صالحي آخرين يافته هاي دانشمندان و متخصصان کشورمان در صنعت هسته اي را بيان کرد. زارعان افزود: آيت ا... طبسي توليت آستان قدس رضوي نيز در اين ديدار که با حضور رشيديان استاندار خراسان رضوي و به مدت بيش از 5/1 ساعت انجام شد ضمن حمايت از مذاکرات هسته اي و دستاوردهاي تيم مذاکره کننده براي موفقيت بيشتر دکتر صالحي و متخصصان هسته اي کشورمان دعا کردند.وي افزود: ايشان از دکتر صالحي خواستند تا سلامشان را به آقايان ظريف و عراقچي برساند. معاون سازمان انرژي اتمي همچنين در مورد ديدار رييس سازمان با آيت ا... علم الهدي نيز خاطر نشان کرد: جلسه خوبي بود و ايشان ديدگاه هاي خود را در مورد توافق مطرح کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: