سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - September 29 2020
کد خبر: ۹۸۷۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۰
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مساله توافق هسته ای یک مساله خاص است که برکاتی نیز دارد، گفت: توافق به معنای این نیست که فکر کنید با آمریکا آشتی کردیم و این فکر غلط است، چرا که برائت ستون دین ما است.
آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب دردیدار شرکت کنندگان در اجلاس مجمع جهانی اهل بیت (ع) و اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی افزود: معظم له در این دیدار به خطر اختلاف اشاره کردند که اختلاف سومین عذابی است که خدا در قرآن مطرح می کند.
وی ادامه داد: هنگام اختلاف مشت هایی که باید به سر دشمن کوبیده شود بر سر یکدیگر کوبیده می شود.
امام جمعه موقت تهران گفت:همچنین رهبر معظم انقلاب فرمودند به مقدسات اهل سنت نباید اهانت کرد و اگر کسی اهانت کند از ما نیست و دچار انحراف شده است؛ تشیعی که در لندن سخن می گوید ارتباطی با شیعه ندارد آن ها عوامل امریکا هستند که می خواهند اختلاف شیعه و سنی را تشدید کنند.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: معظم له هشدار دادند آمریکا بعد از آنکه به برکت انقلاب اسلامی از کشور خارج شد بنا دارد دوباره برگردد و می خواهد نفوذ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خود را اعمال کند اما همانطور که رهبری فرمودند ما جلو این نفوذ را خواهیم گرفت، این نفوذ را به روی آن ها بسته ایم و برای همیشه خواهیم بست.
وی ادامه داد:آنها می خواهند درکشورهای اسلامی ومنطقه ای نفوذ کنند، خیال می کنند بااین توافق راهی برای ورود پیدا کرده اند و می توانند کارهایی را کنند اما کور خوانده اند. 
امام جمعه موقت تهران گفت:آمریکا وکشورهای همراه با این جانی بدانند که ما دست از حمایت از مقاومت به خصوص فلسطین برنخواهیم داشت. 
موحدی کرمانی اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب همچنین به یکی از توطئه های خطرناک استکبار اشاره کردند که به رغم اینکه 80 درصد مردم درکشورهای اسلامی گرایش دینی دارند اما متاسفانه درهمان کشورها رادیو و تلویزیون در جهت دینی حرکت نمی کنند واستکبار یک امپراتوری عظیم رسانه ای درست کرده و حقایق را تحریف و پنهان می کند و دروغ می گوید و باید اندیشه و فکری کرد.
وی ادامه داد: ساده اندیشی است اگر فکر کنیم این شیطان بزرگ عوض شده است، آمریکا شیطان بزرگ است ودشمنی او با ما پابرجاست. 
امام جمعه موقت تهران گفت:آمریکا دشمن اسلامی است برای اینکه اسلام قدرت پوشالی و خیالی او را درهم شکسته و می خواهد مستضعف را عزیز و طاغوت ها را ذلیل کند. 
موحدی کرمانی با اشاره به جمله رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ما نفوذ آمریکا در ایران را بسته ایم و خواهیم بست، اظهار داشت : آمریکا می داند اگر بخواهد سلطه سیاسی خود را تجدید کند باید از طریق فرهنگی وارد شود و فرهنگ کشور را تغییر دهد، لذا درفکر است و می خواهد حال که از در بیرون شده از دریچه وارد شود که البته فکر خامی است و این آرزو را با وجود رهبری قوی و ملتی بیدار به گور خواهد برد. 
وی ادامه داد: مساله توافق یک مساله خاص خود است و مساله ای است که برکاتی نیز دارد اما معنای توافق این نیست که فکر کنید که همه چیز تمام شد و با آمریکا آشتی کردیم، این فکر غلط است چرا که برائت ستون دین ماست. 
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه پیامبر(ص)فرمودند محکم ترین دستگیره ایمان این است که با دشمنان خدا دشمن وبا دوستان خدادوست باشید، گفت: آیا با آمریکا که این همه جنایت می کند و می گوید ازاسرائیل آدم کش و خونریز حمایت می کند، می توان کنار آمد و فرهنگ او را پذیرفت و گفت همه چیز حل شد؟ 
موحدی کرمانی افزود:مگر می شود با فرهنگ آمریکا سازش کرد، آمریکایی که جنایات فراوانی در خود ایران کرده که قابل احصا نیز نیست، مسافران هواپیما را مظلومانه می کشد. 

** دستیابی به دانش هسته ای، دشمن را وادار به پذیرش خواسته های هیات ایرانی کرد 
وی با اشاره به توافق جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+ 5گفت:در مذاکره با 1+5، ایران به عنوان یک ابر قدرت در جهان مطرح شد و منطق قوی ایران به گوش دنیا رسید. 
امام جمعه موقت تهران گفت:همچنین با مذاکرات هسته ای مظلومیت ایران و ظالمانه بودن تحریم ها روشن شد و ثابت شد که ایران دنبال سلاح هسته ای نیست. 
موحدی کرمانی افزود:دراین مذاکرات برخلاف دروغ ها که دشمن می گفت و ایران هراسی می کرد،معلوم شد ایران دنبال سلاح هسته ای نیست چرا که دین به ما اجازه نمی دهد ما سلاحی داشته باشیم که وقتی بکار می بریم مظلوم و ظالم را هر دو باهم از بین ببریم. 
وی ادامه داد: باید قدر این را بدانیم که دانش ما آنقدر رشد و به مرحله ای رسید که آمریکا از دانش ما می ترسد، بگذار بترسد و احساس کند با این جنایاتش در حال نابودی است. 
امام جمعه موقت تهران گفت:ایران با اصرار بر رفع تحریم ها ثابت کرد ظلم پذیر نیست و زیر بار ظلم نمی رود؛ بالاخره صبر و مقاومت انقلابی مردم و هدایت های رهبر معظم انقلاب نتیجه داد. 
موحدی کرمانی افزود:همچنین پیشرفت علمی ایران و دستیابی به دانش هسته ای برای اهداف صلح آمیز، رعب و وحشت در دل دشمن ایجاد کرد و آن ها را وادار به پذیرش بخش عظیمی از خواسته های هیات ایرانی کرد. 
وی همچنین درادامه با اشاره به مساله یمن خاطرنشان کرد: نمی دانم بالاخره نظام وهابیت در عربستان کی می فهمد کارش اشتباه است؛ امیدواریم خداوند آن ها را هوشیار و بیدار کند تا دست از این جنایات عظیم بردارند. 
امام جمعه موقت تهران گفت:همچنین وضع عراق و سوریه متشنج است و گاه گاهی پیشرفت هایی نصیب عراق و سوریه می شود و گاهی داعش پیشرفت هایی می کند که دعا می کنیم خداوند ظلم ظالمین را به خودشان برگرداند و گروه داعش را نابود کند. 
موحدی کرمانی همچنین دهه کرامت، ولادت باسعادت حضرت ثامن الحج(ع) و ولادت حضرت معصومه (س) را تبریک گفت. 
وی همچنین با گرامیداشت سالروز ورود ازادگان به میهن اظهارداشت: آزادگان خیلی به گردن ما حق دارند، شکنجه های زیادی دیدند اما صبر و استقامت کردند و یک قدم از مسیر حق منحرف نشدند. 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز بزرگداشت بوعلی سینا و محمدبن زکریای رازی، گفت: سه عنصر حاکم عادل، فقیه ربانی و پزشک دلسوز و خدمتگزار رکن جامعه هستند؛ پزشکان مقام و مسوولیت زیادی دارند. 
موحدی کرمانی افزود: پزشکان دلسوز و فداکار در جامعه ما زیاد هستند که یک پزشک باید بداند وقتی بیماری به او مراجعه کرد به طور کامل به وضع بیمار برسد، گاهی برای تشخیص یک بیماری باید یک ساعت وقت بگذارد و در دادن نسخه پزشکان عجله نکنند، چرا که با جان مردم نمی شود بازی کرد، اگر وقت کافی صرف نشود و پزشک اشتباه کند گناهی عظیم مرتکب شده است. 
وی ادامه داد:همچنین بیمارانی مراجعه می کنند که وضع مالی آن ها خوب نیست و مستضعف است که از پزشکان می خواهم اگر پزشکان با بیماری مستضعف برخورد کردند او را کمک کنند، من سراغ دارم پزشکانی که نه تنها ویزیت نمی گیرند بلکه در زمینه های دیگر نیز به او کمک می کنند. 
امام جمعه موقت تهران درادامه به حادثه اشغال ایران توسط متفقین و فرار رضا خان اشاره کرد و گفت: این یک درس بزرگ به ما می دهد؛ همه دشمنان دست به دست هم دادند تا ایران و انقلاب اسلامی را ساقط کنند اما موفق نشدند. 
خطیب جمعه تهران درخطبه اول نمازجمعه نیز گفت: در صورتی که کسی به دنبال مقام، ریاست و یا نمایندگی باشد باید در مرحله نخست مراجعه کند به دایره تفکر.درصورتی که به دنبال دنیا باشد تا پایان عمر اگر دراین شغل هم باشد عبادت شیطان است، زیرا این انسان براساس هواوهوس نقش و مقام و امتیاز را پذیرفته است.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به موضوع انسان، افزود: امتیاز انسان به عقل است و همین موضوع است که انسان را اشرف مخلوقات قرار داده است. 
وی اظهار داشت: عقل آفریده خداوند است که به انسان عطا شده و آدم در ابتدای خلقت عقل را انتخاب کرده است . 
وی تاکید کرد: تمام آیات خداوند نازل شده است که انسان بیاندیشد و تفکر همان عمل عقل است. 
خطیب جمعه تهران با تاکید براینکه نمازی که در آن عقل نباشد نمی تواند سبب ارتقاء انسان باشد گفت: نمازی که معراج است با تفکر همراه می باشد. 
وی علت آمدن پیامبران را به اندیشه واداشتن انسانها عنوان کرد و بیان داشت: انسان در پناه عقل و تفکر می تواند راه سعادت را تشخیص دهد. 
به گفته آیت الله موحدی کرمانی، پیغمبران آمدند تا عقل های دفن شده را از خاک بیرون بیاورند .انسانی که اسیر هوی باشد حتی اگر مسئولیتی را بپذیرد نمی تواند موفق شود زیرا بر اساس هوی و هوس این پست را پذیرفته است. 
وی با ذکر مثالی خطبه را ادامه داد و گفت: فرض کنید دو نفر برای ادامه تحصیل رشته پزشکی را انتخاب می کنند اما یکی برای درآمد بیشتر و دیگری برای خدمت به خلق است. انتخاب نخست از روی هوا و هوس است. 
وی تاکید کرد: دنیا پرخطر است و جاذبه های گناه بسیار.انسان اگر تابع هوس شود سقوط می کند به طوری که ارزش انسان از ارزش یک سگ شکاری هم کمتر خواهد شد. 
آیت الله موحدی کرمانی گفت: برخی از گناهان موجب ارتداد می شود که باید خون چنین کسی ریخته شود. 
وی بیان داشت: همچنین می توان با یادآوری سفر آخرت که با مرگ آغاز می شود و به قیامت می انجامد افراد را از گناه کردن برحذر داشت. 
نام:
ایمیل:
* نظر: