لاریجانی : ایران به فریبکاری پاسخ قاطع می دهد
 علی لاریجانی روز شنبه در یادواره شهید صادق گنجی در شهر برازجان استان بوشهر افزود: گزارش آژانس در راستای بستن پرونده پی ام دی سندی بر محکومیت خود آنان است.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در مسائل هسته ای راه درستی انتخاب کرده و گزارش آژانس دلیلی بر این اقدام است.
لاریجانی گفت: برهمین اساس مشخص شد 12 سال به ایران ستم شده است در حالی که جمهوری اسلامی ایران اقدامی برای تولید بمب اتم نداشته و تنها در سطح مطالعاتی که درهمه دانشگاهها این کار انجام می شود اقدام کرده است.
وی یادآورشد:درحالی که تا چند هفته دیگر باید تحریمها برداشته شود ولی این روزها حرفهای ناشیانه ای مطرح می شود.
لاریجانی افزود: آنان باید بدانند در صورت انجام اقدامهای فریبکارانه، در برابر هر اقدام نابجای آنها باید شاهد یک اقدام به جا از ایران باشند.
وی با تاکید بر تقویت بنیه کشور در زمینه پدافندی و افندی گفت: تئوری رییس جمهوری در زمینه ادامه و گسترش فعالیت موشکی انجام گرفته است.
لاریجانی افزود: اقتدار جمهوری اسلامی به نیروهای مسلحی است که تا پای جان از کشور دفاع می کنند.
وی یادآور شد: امروز مهمترین مساله ای که باید از طریق مجلس و قوه مجریه پی گیری شود حل مشکلات اقتصادی است که در این راستا توجه به رونق تولید و فعالیت مردم در این بخش ضروری است.
وی تصریح کرد: باتوجه به منابع متعدد اقتصادی در استان بوشهر زمینه های متعددی برای گشایش مشکلات اقتصادی مردم وجود دارد که استفاده مطلوب از این منابع ضروری است.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه و بودجه سال آینده تلاش می شود برای عمران و آبادانی استان بوشهر امکانات لازم فراهم شود.
وی در خصوص یادواره شهید گنجی نیز گفت: این یادواره سندی ارزشمند از نوع مبارزه و مجاهدت جمهوری اسلامی ایران در صحنه های مختلف این چند دهه بوده است.
لاریجانی افزود: شهید صادق گنجی به خودی خود، سندی روشن از راهی است که انقلاب اسلامی طی کرده است.
وی یادآورشد: شهید صادق گنجی برای آمریکا که ایران را به حمایت از تروریسم متهم می کند سندی برای ابطال این ادعاست.
لاریجانی گفت: شهید گنجی در راه مبارزه با گروههای تندرو و تروریستی فکر صحیح را مطرح و حقایق و راه درست مبارزه با آنها را برای مسلمانان معرفی کرد.
وی افزود: امت اسلامی امروز در منطقه گرفتار یک جریان بدخیم با ریشه فرهنگی متحجرانه شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نخستین جریان تروریستی در افغانستان رخ داد که افغانستان از سوی شوروی سابق اشغال شد و گروههای مختلف افغان فعالیت خود را برای مبارزه با این جریان آغاز کرده بودند و در این بین جریان طالبان به بهانه مبارزه با کمونیستها ولی مبارزه با گروههای داخلی خود شکل گرفت.
لاریجانی افزود: کشورهای غربی بدانند جریان تروریستی را می توان ایجاد کرد ولی پس از ایجاد این گروهکها، مدیریت صحنه دیگر در دست آنان نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از اشغال عراق به دست آمریکائیها تورهای تروریستی در این کشور پهن شد و مردم عراق فکر می کردند این ظرفیتی برای مقابله با آمریکاست.
وی تصریح کرد: جریانهای تکفیری با عنوان مبارزه با اشغالگری شکل گرفتند ولی اقدام به سرکوبی و نابودی شهرهای عراق کردند.
لاریجانی افزود: دراین بین برخی کشورهای منطقه نسبت به نفتی که داعش می فروشد اظهار بی طرفی می کنند ولی ماهواره ها به خوبی ترتیب مسیر حرکت تریلی های نفتی که به آنها ارسال می کند را فاش می کند.
وی گفت: همچنین عربستان سعودی نیز با ستمی که به مردم یمن می کند رفتار بداخلاقانه ای در منطقه دارد که این زمینه ای برای ایجاد گروههای تروریستی در این کشور است.
لاریجانی افزود: کشورهایی که در درون آنها جریان تروریستی خلق شده ابتدا از سوی یک کشور بیگانه اشغال شده اند وکشورهای لیبی، عراق و یمن نمونه ای از این کشورها هستند.
لاریجانی اظهار کرد: مهمترین مشکل ما در منطقه جریانهای تروریستی است که به جای مبارزه با استعمار سلاح خود را به سمت مسلمانان نشانه گرفته اند.
وی تصریح کرد: بیش از یک سال است که آمریکا با همراهی 60 کشور جهان ائتلاف برای مبارزه با گروههای تروریستی به ویژه داعش تشکیل داده اند ولی حتی یک شهر را نتوانسته اند آزاد کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هشت شهری نیز که در عراق آزاد شده است با هدایتهای آیت الله سیستانی و مبارزه و بسیج مردمی عراق بوده که جمهوری اسلامی نیز دراین راستا ازآنان حمایت کرده است.
وی افزود:گروههای تروریستی وقتی دیدند آمریکا با همکاری 60 کشور بزرگ نتوانسته اند با آنها مبارزه کنند در این مدت احساس قدرت کردند.
وی اظهار کرد: خون شهید گنجی ها بود که کشورهای غربی و منطقه خاورمیانه باور کردند ایران در برابر جریانهای تروریستی با یک فکر اصیل با آنها مبارزه کرده است.
وی یادآور شد: آمریکائیها که حرفهایی را به گزاف در مورد ایران می زنند بهتر است نیروی خود را صرف یک حقیقت کنند.
لاریجانی افزود: راه مبارزه ایران با تروریستها راه پرهزینه ای است ولی چون اصالت دارد باعث عزت و سربلندی ملت ایران می شود.
وی تصریح کرد: در این راستا شهیدان راه خود را از روی یقین انتخاب کردند و برای منافع مادی به شهادت نرسیدند.
لاریجانی افزود: امروز ما نگران امت اسلامی هستیم و درمقابل مردم عراق، سوریه، فلسطین احساس وظیفه می کنیم.
وی اظهار کرد: افراد با سبک و سیاقهای مختلف سیاسی که منتقد ایران در خصوص حمایت از این کشورها بودند حال دریافتند این راه، راهی صحیح است 
لاریجانی گفت: امروز راهبری امت اسلامی در دست آیت الله خامنه ای پیشوای مجاهدی که با بصیرت خود همه مسائل امت اسلامی را با ذره بین رصد می کند است.
رئیس مجلس شورای اسلامی صبح روز شنبه به منظور شرکت در یادوارده شهید صادق گنجی به استان بوشهر سفرکرده است .
شرکت جلسه شورای اداری از دیگر برنامه های سفر یکروزه رئیس مجلس شورای اسلامی به استان بوشهر است.