مردم آثار لغو تحریم را بزودی خواهند دید
 اسحاق جانگیری امروز (دوشنبه) در نشست مشترک با بیژن زنگنه وزیر نفت و مدیران ارشد وزارت نفت، اظهار داشت : صنعت نفت، کارهای مهمی برای اقتصاد کشور و استوار نگهداشتن آن در دوران تحریم انجام داد و اکنون در نخستین روز پس از اجرایی شدن برجام در وزارت نفت حاضر شده ام .
وی موضوع لغو تحریم ها را یادآور شد و گفت : صنعت نفت در دوران جدید پسا تحریم نیز آماده همکاری و فعالیت بیشتر خواهد شد .
وی افزود: برجام کار بزرگی بود که به واسطه اجرایی شدن آن، تعهد دولت تدبیر و امید به ملت عملی شد و این اقدام با وجود همه بدبینی هایی که در داخل و خارج از کشور ایجاد کرده بود و با کارشکنی های رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه و تندروهای آمریکا به سرانجام رسید.
جهانگیری با بیان اینکه برجام در سایه حمایت رهبر معظم انقلاب، مدیریت رئیس جمهوری و تلاش تیم مذاکره کننده کشورمان به نتیجه رسید، گفت: بعد از توافق ایران و گروه ١+٥ و تا همین چند روز پیش، عده ای گمان می کردند برجام اجرایی نخواهد شد؛ اما این توافق به مرحله اجرا رسید و ملت از این موضوع خرسند شد. 
به گفته وی، ایران اکنون علاوه بر هسته ای بودن، همه تحریم ها را نیز پشت سر گذاشته و در سطح بین المللی جایگاه خود را دارد.
جهانگیری با بیان اینکه از امروز بخش قابل توجهی از تحریم ها برداشته می شود، اضافه کرد: سیستم بانکی، سوئیفت، ال سی و استفاده از منابع مالی داخلی که در خارج از کشور قرار دارد، نیز آزاد می شود.
به گفته وی ، مردم آثار لغو تحریم های ظالمانه را در اقتصاد کشور بزودی خواهند دید و با برطرف شدن تحریم ها ، افزایش تولید و اشتغال نیز ایجاد می شود و صنعت نفت در این حوزه، نقش بسزایی ایفا می کند. 
جهانگیری اظهار داشت: نقش نفت به عنوان محور اصلی توسعه است و فقط تامین کننده منابع مالی محسوب نمی شود و در واقع اقتصاد ایران با پول نفت شکل می گیرد و چنانچه تاکنون شکل نگرفته، ناشی از مدیریت ضعیف بود.
وی خاطر نشان کرد:مدیران ارشد وزارت نفت نیاز این صنعت برای سرمایه گذاری را ٢٠٠ میلیار دلار ذکر کرده اند و با این سرمایه گذاری در صنعت نفت در برنامه ششم توسعه، صنایع عظیمی، پیرامون این صنعت شکل خواهد گرفت و اشتغالزایی قابل توجهی ایجاد خواهد شد.
جهانگیری، صنعت نفت را خط مقدم مقابله با تحریم ها دانست و افزود: آمریکایی ها و دیگر کشورها که این صنعت را مورد تحریم قرار دادند، هدفدار عمل کردند ،زیرا می دانستند اقتصاد ایران با توسعه صنعت نفت متحول می شود.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه دوران تحریم ها سپری شده و ایران وارد دوران جدیدی شده است، افزود: مجموعه مدیران نفت و در راس آن وزیر نفت در شمار توانمندترین مدیران کشور محسوب می شوند و صنعت نفت می تواند سرمایه ای بی بدیل برای توسعه اقتصادی کشور در دوران پساتحریم باشد.
وی حضور زنگنه را در وزارت نفت در این مقطع حساس، فرصت مغتنمی برشمرد و گفت: انتقادهای آگاهانه و ناآگاهانه ای که برخی دارند، به این دلیل است که در تصمیمات مدیران صنعت نفت تردید ایجاد کنند و مدیران باید تلاش کنند از این فضا دور بمانند.