تخت روانچی: فصل نوینی در توسعه مناسبات تهران - وین به وجود آمده است
 وی که در راستای رایزنی های سیاسی و مشورت های دوره ای ایران و اتریش به این کشور سفر کرده است؛ در دیدار با 'سباستین کورتز' وزیر امور خارجه اتریش در زمینه همکاری جمهوری اسلامی ایران و اتریش در حوزه های مختلف گفت وگو کرد. 
'میشاییل لینهارت' قائم مقام وزیر امور خارجه و 'هلموت فریدن شوس' رئیس دفتر و مشاور امور بین الملل رئیس جمهور اتریش نیز در این دیدار حضور داشتند.
طرفین در این دیدارها، ضمن ابراز خرسندی از مناسبات خوب و حسنه دو کشور، در خصوص مناسبات دوجانبه در حوزه های سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و تجاری، فرهنگی و کنسولی تبادل نظر کردند.
تخت روانچی و مقامات ارشد سیاسی اتریش همچنین با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های گسترده دو کشور در عرصه های مختلف، نسبت به برداشتن گام های بلند برای توسعه و تقویت همکاری های اقتصادی، صنعتی، علمی، تجاری، بانکی و سرمایه گذاری ابراز آمادگی و بر استمرار این رایزنی ها بویژه در زمینه های منطقه ای و بین المللی تأکید کردند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان درباره آتش بس برقرار شده در سوریه، نسبت به سوء استفاده تروریست ها بویژه گروههای تروریستی داعش، القاعده و جبهه النصره از فرصت بوجود آمده هشدار داد و تأکید کرد: آتش بس موجود شامل گروههای تروریستی نیست و نباید اجازه داده شود مورد بهره برداری آنان قرار گیرد.
مقامات اتریشی نیز ضمن ابراز خرسندی از مناسبات خوب و رو به پیشرفت دو کشور، بر علاقه مندی و آمادگی اتریش برای توسعه روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند و خواستار ادامه رایزنی تهران-وین در خصوص برخی تحولات مهم منطقه ای و بین المللی شدند.