اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب بر پیکر آیت الله واعظ طبسی
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز شنبه 15 اسفند با حضور در صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا(ع) بر پیکر آیت الله واعظ طبسی حاضر شده و نماز را اقامه کردند.
رهبر معظم انقلاب ضمن اقامه نماز بر پیکر این عالم وارسته با قرائت فاتحه علو درجات آیت الله واعظ طبسی را از خداوند متعال خواستار شدند.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه، حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات، قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، امیرصالحی فرمانده کل ارتش، سرتیپ اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سردار رضایی فرمانده مرزبانی ناجا، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهوری و بسیاری از علما، مسئولان کشوری و استانی حضور داشتند.
اکنون حرم مطهر رضوی سراسر سیاهپوش شده و جمعیت انبوهی از مردم عزادار و ولایتمدار مشهد نیز در صحن جامع رضوی حضور یافته اند و پشت سر رهبر معظم انقلاب نماز می خوانند.
آیت الله واعظ طبسی نماینده ولی فقیه در استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی و تولیت آستان قدس رضوی در سال 1314 در مشهد و در خانواده ای مذهبی و روحانی متولد شد. 
وی در یک سالگی پدرش را که از نوابغ گویندگان اسلامی در ایراد سخنرانیهای مذهبی و خطابه و از لحاظ اخلاق، تقوی و پرهیزگاری زبانزد خاص و عام بود از دست داد و دوران کودکی را با سرپرستی مادر پشت سر گذاشت. 
وی از همان سنین کودکی و نوجوانی بسیار عاطفی و علاقمند به حوزه های علمیه، عالمان دینی و حضور در جلسات مذهبی بود، لذا به رغم علاقه شدیدی که به فراگیری علوم اسلامی داشت بخاطر شرایط و اقتضای زمان به تحصیل در دبستان و دبیرستان پرداخت که طی این دوران به دلیل استعداد سرشار و انضباط عالی همواره مورد توجه و احترام دوستان و معلمان بود. 
آیت الله واعظ طبسی در 16 سالگی به حوزه علمیه وارد شد و دروس مقدماتی، سطوح متوسطه و عالیه و خارج را بطور جدی دنبال کرد و از محضر اساتید و عالمان برجسته ای مانند آیات عظام و حجج الاسلام و المسلمین خالقی، جاویدی، ادیب نیشابوری، حاج سید احمد مدرس یزدی، حاج شیخ مجتبی قزوینی و میلانی بهره مند شد. 
وی همراه با حدود 30 سال کار علمی دقیق و پیگیر، چندین دوره دروس منطق، اصول، معالم، قوانین، رسائل و کفایه را تدریس نمود که کلاسهای درس ایشان با استقبال گرم طلاب مواجه بود. 
آیت الله واعظ طبسی از سنین 12 یا 13 سالگی با سیاست آشنا بود و در 15 یا 16 سالگی چه در دبیرستان و یا حوزه علمیه و منزل مسائل سیاسی را دنبال و مطرح می کرد. 
وی با احساس نفرت عمیقی که از رژیم پهلوی در خود احساس می کرد، خشم و کینه اش را به اشکال مختلف ابراز می کرد و پس از گذشت مدت کوتاهی از شروع درس در حوزه علمیه با سخنرانی های خود مبارزه ای هدفمند و جهت دار را بر علیه دستگاه حاکم آن زمان آغاز کرد تا جایی که چندین بار به خاطر همین سخنرانی ها ممنوع المنبر یا به زندان کشیده شد تا جایی که این مبارزه مقدس را تا پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) ادامه داد و همیشه یار و یاور اسلام و کشور برای خدمت به جامعه اسلامی بود. 
آیت الله واعظ طبسی پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی همواره به عنوان یکی از استوانه های نظام مقدس مورد توجه قرار داشته و از سوی امام خمینی(ره) به عنوان نماینده معظم له در خراسان بزرگ و تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد و پس از رحلت آن بزرگوار، این حکم از سوی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تایید شد. 
وی علاوه بر خدمت در بارگاه مقدس رضوی در نهادهای مقدسی مانند مجمع تشخیص مصلحت نظام و دوره سوم مجلس خبرگان رهبری عضویت و ریاست حوزه علمیه خراسان را به عهده داشت و در جهت اعتلای اسلام و نظام مقدس اسلامی تلاش بسیار کرد. 
آیت الله عباس واعظ طبسی بامداد جمعه چهاردهم اسفند ماه پس از 80 سال تلاش برای خدمتگزاری به زائران بارگاه منور رضوی و مجاهدت در راه دین و انقلاب در مشهد مقدس چشم از جهان فروبست.