آغاز همایش ملی فقه هسته‌ای در تهران
همایش ملی فقه هسته‌ای با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی و جمعی از علما و فضلا در تهران آغاز شد.

همایش ملی فقه  هسته‌ای دقایقی پیش(چهارشنبه 30 بهمن ماه) با حضور علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، آیت الله ابوالقاسم عیلدوست دبیر همایش و جمعی از علما و فضلا در سالن همایش‌های سازمان انرژی اتمی ایران آغاز شد.

در ابتدای همایش پیام آیت‌الله جعفر سبحانی مرجع عالیقدر جهان اسلام قرائت شد. در بخشی از این پیام بیان شده است: دانش هسته‌ای یکی از دانش‌های نوظهور بشریت امروز است که انسان در سایه تجربه و آزمایش بر آن دانش دست یافته و جای تشکر دارد، ولی دانش‌های بشری به ویژه در علوم طبیعی مثال شمشیر دولبه است و می‌توان از آن‌ها برای سعادت بشر بهره برد، مانند انرژی هسته‌ای که در مورد پزشکی و کشاورزی و تولید برق استفاده دارد و در عین حال می‌توان از آن به عنوان یک سلاح مخرب و ویرانگر استفاده کرد.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: با توجه اصول اسلام در مورد انسان و احترامی که دارد، بهره‌برداری به صورت سلاح کاملاً ممنوع است و حتی نمی‌توان به عنوان بازدارندگی از آن بهره برد، در جنگ جهانی دوم آمریکا به بهانه اینکه جنگ را کوتاه کند، دو شهر از شهرهای ژاپن را به خاک و خون کشید و چهره انسانیت را سیاه کرد، مقام منزلت انسان در اسلام به قدری والا و ارزشمند است که هر کس نمی‌تواند قطره خونی را از او بدون مجوز ریخت.

در ادامه این پیام بیان شده است: ما امیدواریم عزیزانی که در همایش فقه هسته‌ای شرکت دارند، این مسأله را به صورت علمی تحلیل و بررسی کنند و امیدواریم دولت‌ها دست به استفاده از این سلاح ویرانگر نزنند و کوشش کنند دارندگان آن را وادار سازند تا این سلاح‌ها را از بین برده و جهان را از وحشت برهاند و دولت‌ها مبشر صلح و امنیت و سلامت باشند.