موحدی کرمانی:ایران مقابل تحریم ها وتهدیدها سر فرود نخواهد آورد
آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران افزود: در مقابل دشمن باید قدرت نشان داد، شکی نیست که آمریکا بیشتر به توافق نیاز دارد تا ایران.

وی گفت: مساله تحریم و اصرار بر رفع تحریم برای این است که مااین تحریم ها را ظالمانه می دانیم اما دشمن بداند که ایران با اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیت های فراوان داخلی روی پای خود ایستاده است. 

امام جمعه موقت تهران درادامه به مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: خداوند در قرآن کریم وعده داده است که با رعب و وحشت انداختن در دل دشمن یاران اسلام یاری می کنیم و این مساله مهمی است که دشمن بترسد. 

موحدی کرمانی خطاب به هیات ایرانی مذاکره کننده تذکرداد: باید به طرف مقابل به ویژه آمریکا بفهمانیدکه مردم ایران بر رفع تحریم ها ظالمانه پافشاری دارند، اما این پافشاری بخاطر این است که دین آنها می گوید در برابر ظالم بایستند ما نه ظالم هستیم و نه ظلم پذیریم. 

وی ادامه داد: باید به دشمن بفهمانید که ایران با اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیت های فراوان داخلی روی پای خود ایستاده است. 

خطیب جمعه تهران افزود: بدیهی است که در این صورت، هیات ایرانی با پشتوانه قوی مردمی مذاکره می کند. میدان مذاکره، میدان رزم است؛ رزمنده با رجز کوبنده دل دشمن را خالی و قدرت نمایی می کند و دل دشمن را می لرزاند. 

موحدی کرمانی با بیان این که شکی نیست که آمریکا بیش از ما به توافق نیاز دارد، گفت: آمریکا وقتی فهمید که مردم ایران در اقتصاد بر روی پای خود ایستاده اند واگرتحریم ها نیز باقی بماند، باز هم این مردم خود را اداره خواهند کرد، اندک اندک به خواست هیات ایرانی تن می دهد. 

وی ادامه داد: مردم با قدرت براساس اقتصاد مقاومتی ایستاده اند؛ اگر طرف مقابل قدرت ایران را نفهمد، توقعات فراوانی بر اساس زیاده خواهی خود خواهد داشت. 

خطیب جمعه تهران گفت: طرف مقابل می گوید باید از مراکز نظامی و امنیتی بازدید و از دانشمندان و نخبگان بازجویی کند که به عقیده من تمام این خطرات با یک امرجلوی آن گرفته می شود وآن این است که بفهمد، ایران کشوری قوی است و با این تهدیدها سر فرود نخواهد آورد. 

موحدی کرمانی درادامه به بیانات رهبری اشاره کرد وگفت:رهبرمعظم انقلاب قاطعانه فرموده اند که به هیچ وجه اجازه نمی دهم از مراکز نظامی و امنیتی بازدید کنند و یا در تماس با نخبگان و دانشمندان هسته ای قرار گیرند. 

وی ادامه داد: یک سوال برای من هست؛ این تعبیری که گفته اند، بازرسی ها مدیریت شده انجام می شود، آیامی شود افرادی بیایند واز مراکز نظامی و امنیتی ما بازدید کنند و چشم و فهم و درک شان به کلی بسته شود و نه هیچ چیزی ببینند و نه هیچ اطلاعی از اسرار نظامی ما بدست بیاورند؟. 

خطیب جمعه تهران اضافه کرد: نمی دانم چنین بازرسی مدیریت شده ای امکان تحقق دارد یا خیر؟ این برای من مبهم است و سفارش می کنم، تأکید رهبرمعظم انقلاب را به دقت توجه و عمل کنند. به امید روزی که محصول توافق، عزت اسلام و مسلمین و کرامت ایران اسلامی باشد. 

آیت الله موحدی کرمانی درادامه سخنان خود به تشییع با شکوه شهدای غواص در تهران اشاره کرد و گفت: مرحبا به این مردم خوب و زمان شناس چه عالی وباشکوه این شهدا را تشییع کردند و چه ارزنده به این عزیزان ابراز ارادت و وفا کردند.عزیزانی که با کمال عشق و علاقه راه شهادت را پیش گرفتند. 

وی با بیان این که انسان های ارزنده دراین کشور بودند و هستند وخواهند بود گفت: تا زمانی که چنین عزیزانی در این کشور وجود داشته باشند مطمئنا انقلاب ما آسیبی نخواهد دید. 

خطیب نمازجمعه تهران گفت: پیام تجلیل مردم از شهدا این است که می گویند ما هنوز به مبانی انقلاب معتقد و پایبندیم، ما از شهدا تجلیل می کنیم و پیام شهدا نیز این است که در این کشور انسان های فراوانی هستند که آماده اند، جان و تمام هستی و لذاتشان را در راه خدا تقدیم انقلاب کنند. 

وی به انعکاس خارجی تشییع شهدای غواص اشاره کرد وگفت:این تشیع مجلل انعکاس جهانی داشت و تلویزیون هم به خوبی این مراسم را پوشش داد و انعکاس خارجی آن را هم به مردم به خوبی نشان داد. 

خطیب جمعه تهران درادامه به سفرحیدرالعبادی نخست وزیر عراق به تهران اشاره کرد و گفت: با سفر نخست وزیر عراق، زمینه تحکیم روابط دو کشور فراهم شد؛ جهان اسلام و کشورهای اسلامی پیوندشان را در مقابل دشمن مستحکم کنند. 

موحدی کرمانی همچنین به وضعیت کشور یمن اشاره کرد و یادآورشد: امروز یمن مظهر دو حرکت شده است؛ حرکت اول، مقاومت یمنی هاست که حتی با زبان روزه زیر موشک ها و بمباران عربستان مقاومت می کنند و می ایستند؛ حرکت دوم نیز، شرارت و پستی سعودی هاست که عجیب است، دم از اسلام و خادم الحرمین بودن می زنند! ای کاش خجالت بکشند و دیگر این عناوین را به خود نبندند. 

وی از مصوبه اخیر مجلس درباره موضوع هسته ای (اولویت بررسی طرح الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته ای) تشکر کرد و آن را مصوبه ای خوب خواند. 

خطیب جمعه تهران با تأکید برلزوم توجه مسئولان کشور به 7 اصل مکتب امام(ره) خطاب به مسوولین گفت:: مسئولان این اصول را که در مشی امام (ره) بوده است و رهبر انقلاب نیز آنها را به زیبایی تبیین کردند، پایبند باشند.